Про деталі розповів 24 каналу речник СБУ Артем Дехтяренко. Кримінальне провадження порушили за фактом продажу "Центренерго" на різних сегментах ринку електроенергії. Її держпідприємство продало за цінами, які на 20 –30% нижчі собівартості.

Раніше СБУ серед ночі приїхала з обшуками в офіс Коломойського

Під час обшуків вилучили носії інформації та документи

На переконання слідчих, це призвело до завдання збитків та розтрати майна ПАТ на суму майже 225 мільйонів. 22 квітня 2021 року співробітники СБУ провели обшуки у фігурантів кримінального провадження. У результаті вилучено електронні носії інформації та документи даного товариства,
– розповіли у пресслужбі СБУ.

Наразі тривають слідчі дії.

Обшуки провели у ТРЦ Millenium

Як повідомила "Українська правда" з посиланням на джерела в Офісі генпрокурора, саме зі справою "Центренерго" пов'язані обшуки у торговельному центрі Millenium. Тут розташовані приймальні нардепів з так званої "орбіти Коломойського" Ігоря Палиці, Максима Бужанського, Олександра Дубінського та Ольги Василевської-Смаглюк.

Фотографії з місця обшуків оприлюднив журналіст "Схем" Михайло Ткач.

Що відомо про справу "Центренерго"?


Це державне підприємство, одне з найбільших в електроенергетичній галузі. Колишнє керівництво компанії фактично контролював олігарх Ігор Коломойський. Згідно з розслідуванням "Схем", він через фірму-прокладку організував перепродаж газу в "Центренерго" з "Укрнафти", яку він теж частково контролює, але офіційно.