Організатори однієї з оборудок діяли через систему документообігу установи, а за іншою схемою чиновники вивели понад 20 тис. га земельних ділянок із держвласності.

Раніше Намагався приховати розкрадання палива: СБУ спіймала на хабарі працівника УЗ

Схема №1 – фальсифікували інформацію

СБУ з'ясувала, що зловмисники фальсифікували інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі управління документами "ДокПроф 3".

Через це регіональні управління Держгеокадастру не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

Як їм це вдалося

Аби здійснити таку оборудку, фігуранти кримінального провадження організували низку бек-офісів, які фактично були "приватними аналогами" регіональних підрозділів Держгеокадастру.

Схема №2 – "елітні" земельні ділянки

Друга схема стосувалася роботи з "елітними" земельними ділянками у Запорізькій та Донецькій областях. Фігуранти оформлювали вільні ділянки землі на підставних осіб.

При чому, частина з цих людей навіть не знала про це. Зловмисники перевищували обсяги дозволених квот, адже в одні руки передавалося понад 2 тисячі гектарів,

СБУ провела понад 40 обшуків

Правоохоронці провели низку обшуків у підрозділах Держгеокадастру в 6 областях. А також – в офісних приміщеннях учасників оборудки та за місцями їх проживання.

Обшуки у фігурантів справи / Фото СБУ


СБУ викрила незаконні схеми посадовців Держгеокадастру: дивіться відео