За повідомленням СБУ від 31 січня, затриманий збирав інформацію про місця дислокації українських військових та їх озброєння. Він також намагався створити мережу інформаторів для збору даних на користь окупантів.

Дивіться також СБУ викрила масштабне розкрадання в оборонці: залучені менеджери "Львівського арсеналу" та МО

Агент ФСБ зі Сум – під вартою

Зловмисник, 54-річний жиель Сум, був завербований російською спецслужбою у серпні 2023 року через соціальну мережу "Однокласники". Він передавав зібрану інформацію за допомогою анонімного чату в месенджері, отримуючи за це грошову винагороду в криптовалюті.

Співробітники СБУ спрацювали на випередження, своєчасно викрили зловмисника та зірвали ворожі плани,
– наголошує пресслужба відомства.

Під час обшуків у затриманого вилучено речові докази його злочинної діяльності, зокрема банківську картку та мобільний телефон. Наразі він перебуває під вартою, йому інкримінують державну зраду з можливістю довічного ув'язнення.

Українці спецслужби зловили агента ФСБ / Фото СБУ

Затримання агентів Федеральної служби безпеки є важливими кроком у захисті національної безпеки України та запобіганні можливих ворожих атак на військові об'єкти та цивільне населення. Цей інцидент вчергове підтверджує важливість пильності громадян та готовності для протидії гібридним загрозам, які постають перед Україною в умовах війни.

Дивіться також Так Путін опинився в незручному становищі: ЦРУ розповіло про операцію, яка допомогла Україні

Згадаємо, шо не так давно стало відомо про затримання у Києві Службою безпеки агента ФСБ. Він шпигував за Третьою штурмовою бригадою та хотів влаштуватися на оборонний завод. Крім цього, зловмисник намагався виявити та передати ворогові локації запасних командних пунктів Третьої штурмової бригади та штабу Сухопутних військ ЗСУ.