У Києві затримали агента ФСБ, який шпигував за Третьою штурмовою бригадою та хотів влаштуватися на оборонний завод. Крім цього, він намагався виявити і передати агресору локації запасних командних пунктів Третьої штурмової бригади та штабу Сухопутних військ ЗСУ.

Дивіться також Суд повернув державі землі, які незаконно привласнив голова СБУ часів Януковича

Росіяни готували серію ударів

Також він "зливав" окупантам координати ключових енерго- і теплогенеруючих підприємств, які забезпечують світлом та опаленням більшу частину цивільної інфраструктури столиці.

Співробітники СБУ встановили, що у його "звітах" до ФСБ була інформація як про електропідстанції та магістральні лінії електропередач, так і про котельні КП "Київтеплоенерго".

Загарбники збирались використати отримані дані для підготовки нової серії прицільних ударів по військовій та критичній інфраструктурі України.

За вказівкою російських спецслужб фігурант намагався влаштуватися до оборонного підприємства.

Він планував збирати таємну інформацію

Для того, аби отримати роботу, зловмисник відправив своє резюме. Якби він отримав роботу там, то зловмисник збирав би таємну інформацію про види та кількість озброєнь, які виробляють заводі.

Плани зловмисника не втілились у реальність завдяки працівникам Служби безпеки України, які викрили його під час збору розвідувальних даних.

За інформацією правоохоронців, затриманим є 52-річний мешканець столиці, якого восени 2023 року дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ із Москви

Комунікація відбувалась через телеграм

Комунікація киянина з посадовцем спецслужби Росії відбувалась через один із прокремлівських телеграм-каналів. Надалі представник ФСБ спілкувався зі своїм агентом в анонімному чаті того ж месенджера.

Для того, аби зібрати потрібну інформацію, зловмисник ходив вулицями Києва та фотографував потрібні об'єкти.

Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

СБУ викрили чоловіка, який допомагав агентам ФСБ

  • Служба безпеки України зібрала доказову базу на пособника Росії, який допоміг російській спецслужбі завербувати коригувальника ударів по Яворівському полігону. Чоловіку повідомили про підозру одразу за двома статтями. Зловмисник є колишнім лідером забороненої партії "Руський блок", який співпрацює з країною-агресоркою.
  • Відповідно до даних контррозвідки СБУ, чоловік допоміг ФСБ знайти і завербувати агента, який у подальшому скоригував повітряну атаку росіян по Яворівському полігону у березні 2022 року. Відомо, що Служба безпеки у червні 2022 року затримала цього коригувальника у Львові.
  • Ворожий пособник протягом привалого часу проживав у Львові та за завданням російських спецслужб займався створенням осередків прокремлівської політсили. Вже у 2013 році він переїхав на територію Автономної Республіки.