Про це пише політолог, екснардеп Олександр Черненко. Експерт підкреслює, що морські дрони стали новим військово-технічним рішенням у цій війні.

Читайте також "Ракетні катери": чим особливі озброєні "Градами" дрони Sea Baby

Політолог зазначає, що дрони дають Україні перевагу у війні на морі

"Підлеглі Малюка створили фактично перший у світі флот морських дронів. Успішні атаки на Кримський міст та на десятки кораблів Росії довели ефективність стратегії і тактики СБУ. Причому Sea Baby – це не просто дрон, а багатоцільова платформа, яка також може виконувати дистанційне мінування. Таким способом було вражено 4 ворожі кораблі росіян. СБУ модернізує цю зброю, щоб бути на крок попереду ворога. І нова модернізація вже стала "пекельним здивуванням" для армії Росії", – наголошує Черненко.

Політолог акцентує, що морські дрони дають Україні можливість отримати необхідну перевагу у війні на морі. "Голова СБУ розповів, що Служба використала Sea baby, оснащений реактивними системами залпового вогню "Град", у грудні 2023 року. Якщо раніше "морські малюки" вражали в основному кораблі Чорноморського флоту Росії, то після модернізації, дрони вийшли на новий рівень і здатні наносити удари по об'єктах та скупченням живої сили ворога прямо на берегу. Тепер Росія змушена витрачати багато ресурсів на безпеку своїх об'єктів на Чорному морі. Це ослаблює інші важливі напрямки фронту", – пише екснардеп.

Згадую скільки пафосу та розповідей про "велику морську державу" було у росіян. Що у підсумку? Десяток кораблів Чорноморського флоту Росії потоплені. Командувач флоту знятий з посади. Кримський міст не функціонує, як військовий логістичний об'єкт. Український "зерновий коридор" має ті ж потужності, що і до повномасштабного вторгнення, без жодних домовленостей з росіянами. Все це було досягнуто багато в чому завдяки саме "морським дронам". Причому голова СБУ обіцяє нові модернізації. Так що можемо впевнено чекати нові досягнення "морських малюків",
– резюмує експерт.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що оснащені системами "Град" морські дрони СБУ вже активно "мінусують" окупантів. Дрони спільно з ВМСУ ефективно відпрацювали з моря по позиціях росіян на Кінбурнській косі.