Щоб звільнити дитину з полону, працівники СБУ провели спецоперацію у Чернігівській області ще в час окупації регіону російськими загарбниками. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

До теми ЗМІ показали кадри з камери полоненої парамедикині "Тайри" з Маріуполя

Військова відправила сина в село до родичів

Мама викраденого хлопчика служить у Збройних Силах України за контрактом. Коли почалось повномасштабне вторгнення, вона вирішила відправити дитину в одне з сіл Чернігівської області до родичів.

Жінка помилково подумала, що там для нього буде безпечніше. На жаль, виявилось, що навпаки.

Зовсім скоро село опинилося під окупацією російських загарбників. Військова втратила зв'язок із дитиною.

Вибір між звільненням дитини та розвідданими

СБУ повідомила, що вже за кілька днів військовій ЗСУ зателефонували з невідомого номера. Під час розмови вона й дізналась, що син у полоні. Російські окупанти також висунули умову звільнення підлітка. Загарбники хотіли, щоб жінка в обмін на свободу сина розповіла їм все, що знає про розташування низки військових об'єктів ЗСУ, які дислокуються на території регіону.

По допомогу українська військова звернулась до СБУ. У відповідь контррозвідники спецслужби розробили та провели успішну спецоперацію з порятунку дитини.

Матеріали слідства фахівці долучили до численних доказів порушення законів та звичаїв війни, які вчиняли російські окупанти на території нашої держави.

Останні затримання СБУ

  • Правоохоронці працюють над тим, щоб виявляти зрадників України та колаборантів. Адже вони мають нести покарання за свої дії, які передбачає закон. СБУ встановила, що брат колишнього нардепа-зрадника Олега Царьова намагався організувати диверсію у Дніпропетровській області. Чекав, коли зайдуть туди росіяни, щоб стати так званим "головою облдержадміністрації". Брата Царьова затримали.
  • Церква Московського патріархату в Україні багато в кого асоціюється з розповсюдженням "русского міра". Так, прикордонники затримали росіянку, яка не хотіла давати свій паспорт на перевірку. При собі жінка мала картку паломника Свято-Успенської Почаївської Лаври. В її телефоні знайшли дуже "цікаві" листування та підписку на антиукраїнський контент. Жінку передали СБУ.
  • Також у Службі безпеки України 18 травня розповіли, що ідентифікували двох високопосадовців окупаційних військ Росії, які причетні до руйнування гідротехнічних споруд на Північнокримському каналі. Нагадаємо, що наприкінці лютого 2022 року окупанти підірвали Північнокримський канал. Об'єкт забезпечував зрошування земель на Херсонщині.

СБУ також ліквідувала схему розкрадання гумдопомоги для ЗСУ: дивіться відео