Персональні дані найманців, прес-служба СБУ оприлюднила вранці 7 жовтня.

Читайте також: СБУ оприлюднила імена найманців "Вагнера", які воювали на Донбасі

Українське безпекове відомство поширило інформацію про 206 позаштатних співробітників російської військової розвідки зі складу так званої ПВК "Вагнера".

У звіті йдеться зокрема, про двох громадян України, які у складі найманців "Вагнера" загинули або померли від поранень у Сирії:

Короленко Олег Аркадійович
22.07.1974 р.н., м. Севастополь
Після анексії Росією Криму у 2014-му прийняв російське громадянство
Загинув у Сирії 7 лютого 2018 року

Оганесян Роман Георгійович
16.02.1976 р.н. м. Щастя Луганської області
громадянин України
Загинув 7 лютого 2018 року у Сирії.

Окрім двох українців, СБУ оприлюднила також дані ще про шістьох росіян, які загинули внаслідок удару у Сирії 7 лютого 2018 року.

ПВК Вагнера Сирія
СБУ оприлюднила дані про найманців "Вагнера", які воювали в Сирії

СБУ Сирія ПВК Вагнера
Серед найманців "Вагнера", які воювали в Сирії були громадяни України

За даними СБУ, на сьогодні точно відомо про щонайменше 58 найманців "Вагнера", які загинули чи померли внаслідок бойового зіткнення у Сирії 7 лютого 2018 року.

Дивіться також: З'явилися нові докази участі російських "вагнерівців" у війні проти України

Оприлюлнено також додаткову інформацію про ще одного найманця "Вагнера" – громадянина Узбекистану Мамаджанова Дилшода Машрабжоновича.

За даними СБУ, у лютневих боях в Сирії він зазнав важкого поранення та його було вивезено з Сирії до Росії.

ПВК Вагнера Сирія узбек
Громадянин Узбекистану воював у ПВК "Вагнера" у Сирії

Повний список із 206 позаштатних співробітників ГУ ГШ ЗС РФ з числа ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях у Сирії в лютому 2018 року, розміщено на сайті СБУ.

Що таке ПВК "Вагнера"?Приватна військова компанія Вагнера – це російська військова структура, що формується з найманців. Була створеною у 2013 році та за цей час брала участь у бойових діях у низці "гарячих точок".

Зокрема, найманці "Вагнера" воювали на Донбасі на боці Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, а також в Судані.

Росія не визнає найманців на офіційному рівні, проте у російських ЗМІ організація згадуєтья як приватна військова компанія під командуванням підполковника ЗС РФ у відставці Дмитра Уткіна, більш відомого за позивним "Вагнер".