Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Встановлено, що зловмисники були завербовані у червні 2014 року бойовиком М., який є куратором підрозділу розвідки "ЛНР" з боку російських спецслужб і в даний час перебуває у Російській Федерації", — йдеться у повідомленні.

У відомстві розповіли, що виконуючи завдання російських спецслужб, ці громадяни після звільнення силами АТО Сєвєродонецька та Лисичанська організували і підтримували на території цих міст конспіративні зв'язки з террористами "ЛНР" з числа бойовиків і коректувальників вогню, продовжували збирати інформацію про місця розташування українських блокпостів, кількості живої сили і техніки там, розміщення українських військових у згаданих містах, з метою подальшої її передачі терористам.

Крім того, на звільненій території зазначені особи організували накопичення і зберігання зброї, вибухових пристроїв, які вони отримували від бойовиків з "ЛНР", з метою проведення диверсій проти сил АТО і мирного українського населення, відзначили у прес-центрі.

Слідчі СБУ зареєстрували стосовно затриманих кримінальні провадження у ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) Кримінального кодексу України.

До слова, за клопотанням органів прокуратури Донецької області 14 підозрюваним у тероризмі та державній зраді судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.