Як повідомили у прес-служб СБУ, саме Лисенко організував і озброїв групу з 40 бойовиків для дестабілізації ситуації в місті.

"Затриманий визнав, що підпорядковувався призначеному громадянином РФ І. Гіркіним (прізвисько "Стрєлок") так званому військовому коменданту Краматорська (прізвисько "Терець"), який прибув з території АР Крим", - йдеться в повідомленні.

У відомстві повідомили, що у складі терористичної групи Лисенко тероризував місцеве населення, активно брав участь у диверсійних актах на території Донецької області. Зокрема, в середині квітня він з іншими бойовиками намагався захопити військовий аеродром Краматорська, а також брав участь у розробці та організації захоплень військових частин у Донецьку.

В СБУ також встановили, що 23 квітня угрупування "Психа" штурмувала в Краматорську райдержадміністрацію, застосовуючи вогнепальну зброю проти людей, які охороняли будівлю.

Також зловмисник разом з іншими найманцями виконував доручення Гіркіна з викрадення людей, зокрема він причетний до насильницького захоплення директора тролейбусного депо Краматорська, місцезнаходження якого досі невідомо.

У зловмисника вилучили боєприпаси і флеш-носій з інформацією про проукраїнських активістів з Донбасу.

Щодо затриманого проводяться відповідні слідчі дії.