СБУ вдосконалила свою зброю проти кораблів окупантів. Нещодавно морські дрони були оснащені реактивними системами залпового вогню "Град". Про це очільник СБУ Василь Малюк повідомив, виступаючи під час саміту фандрейзингової платформи UNITED24.

Дивіться також Звинувачення в корупції – формальна причина для звільнень керівництва міноборони Росії, – ISW

СБУ вдосконалила "Морських малюків"

За словами Малюка, вперше дрон Sea Baby зі встановленим "Градом" взяв участь в атаці у грудні 2023 року.

Голова СБУ зауважив, що відомство стало піонером у використанні надводних морських бойових дронів. Тепер ж воно стало першим, хто успішно почав адаптувати різні види озброєння до цих безпілотників.

Не будемо розкривати усі деталі, аби не давати ворогу можливості підготуватися. Головне, що ми впроваджуємо кращі військово-технологічні рішення, щодня експериментуємо і вдосконалюємося,
– наголосив Малюк.

Чиновник пригадав, що історія морських дронів почалася у 2022 році, коли президент Зеленський наказав покласти край домінуванню росіян в акваторії Чорного моря і створити вигідні умови для роботи зернового коридору.

Скільки кораблів уражено завдяки дронам

Малюк розповів, що завдяки надводним дронам вдалося уразити 11 російських кораблів, а також змусити ворога втікати з Криму.

Ми загнали російський флот у бухту Новоросійська. Але навіть там ми їх дістали, вразивши великий десантний корабель "Олєнєгорський горняк",
– зазначив посадовець.

Малюк зауважив, що однією із пріоритетних цілей для морських безпілотників залишається Кримський міст. Ця "незаконна конструкція" була двічі атакована за допомогою Sea Baby. Генерал пригадав, що вперше Кримський міст був уражений восени 2022 року за допомогою вибухівки. "Це був справжній вибух емоцій", – сказав очільник СБУ. Вдруге – у липні 2023 року – по мосту вдарили морські дрони. "Це було теж дуже приємно", – зауважив Малюк.