Село Преображенка розташоване за три кілометри від заводу "Титан". Зранку тут збирають підписи. Люди вимагають, щоб у ситуацію втрутився Президент.

Читайте також: Як відповість Україна на дії Росії щодо хімвикиду в Армянську

"Вимагаємо офіційного визнання та виплати екологічної компенсації мешканцям села за забруднене повітря та завдану їм шкоду. Дальше – облаштування в селі лабораторії для визначення рівня забруднення повітря", – заявила мешканка села Преображенка Ніна Савостіна.

армянськ
Люди вимагають визнати їхнє село зоною екологічного лиха

Від кислотної атаки в селі за декілька діб вкрилися іржею паркани і техніка. Овочі та фрукти довелося викинути. Через небезпечну ситуацію в семи прикордонних селах евакуювали дітей. Малечу відправили до курортного Скадовська, хоча згоду дали не всі батьки.

армянськ
Через хімвикиди плоди покриваються плямами

Евакуювали дітей і з окупованого Армянська. Там взяли проби повітря та грунту. Тим часом, на Херсонщині вже п’яту добу закриті КПП "Каланчак" і "Чаплинка". Тут пропускають лише охочих утекти від хімічної атаки, таких уже 68.

Здебільшого це громадяни, які проживають на материку, а також виявили бажання звернутись до закладів охорони здоров’я на Херсонщині у зв’язку з погіршенням їхнього самопочуття через викиди на заводі "Титан",
– заявив речник Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

Уже майже тиждень працює і мобільна лабораторія, яка прибула з Маріуполя. Еколаб 24 години на добу робить заміри повітря.

Читайте також: Навколо Донбасу та окупованого Криму погіршується екологічна ситуація

"Шкідливість цієї речовини ми з'ясуємо, але це похідна від сірчаної кислоти. Тобто, це і є підтвердження того, що десь, на якійсь території був викид саме сірчаної кислоти і це є похідна від неї", – появив начальник гідрометцентру Херсонської області Юрій Кіріяк.

Декілька днів тому у прикордонників, які стояли на КПВВ поіржавіла зброя. "Титан" розташований зовсім поряд і ще вчора він димів. Закриття "Титану" назавжди – єдиний спосіб вберегтися від екологічної катастрофи.

Так вважають прикордонники, селяни, експерти. Натомість Росія шантажує Україну, щоб пустила воду в окупований Крим, бо, мовляв, "Титан" зупинили тимчасово. Тож у національній поліції навіть висловили версію, що катастрофу могли влаштувати навмисно, щоб змусити Київ відновити водопостачання.