Про це у Twitter повідомила сама Енн Ідальго.

Я дякую Муніципальній раді, яка одноголосно проголосувала за присвоєння звання почесного громадянина Парижа для Олега Сенцова. Париж завжди буде на стороні захисників індивідуальних свобод, свободи вираження думки і демократії,
– мовиться у повідомленні.

Читайте також: "Їм страшенно не вистачає тата": сестра Сенцова розповіла, як діти переживають його ув'язнення

Зазначимо, що Енн Ідальго 7 вересня анонсувала, що запропонує на наступній сесії міської ради присвоїти Олегу Сенцову звання почесного громадянина міста. Ідальго пояснювала, що "Париж визнаний столицею прав людини. Він втілює в собі індивідуальні свободи, включаючи свободу вираження поглядів і захист демократії".

"Ми зобов'язані пропагувати ці цінності та боротися за їхнє шанування у всьому світі. Олег Сенцов повинен бути звільнений", – наголошувала мер Парижа.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.