За відповідне рішення проголосували 245 народних обранців.

Читайте також: На постановку п'єси Сенцова з бюджету виділять значну суму

Виходячи з того, що Олег Сенцов протягом всього періоду незаконного утримання під вартою, ризикуючи власним життям, демонструє приклад мужнього, ненасильницького опору в боротьбі за базові права і свободи людини, Верховна Рада висуває кандидатуру Олега Сенцова на присудження Нобелівської премії миру,
– йдеться в заяві Верховної Ради до Норвезькому Нобелівському комітету.

Тепер Нобелівський комітет має розглянути це звернення, оскільки Верховна Рада України є державним органом влади. Саме тому, за правилами Нобелівської премії, український парламент має право номінувати людей на цю відзнаку.

Кому присуджують Нобелівську премію миру? Відповідно до волі Альфреда Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями, в скасування або скорочення армій, що існують та проведення або агітацію мирних з’їздів. Голова Норвезького Нобелівського Комітету вручає Нобельську премію миру в присутності короля Норвегії 10 грудня щороку.

Додамо, що на Нобелівську премію миру у 2018 році претендують аж 329 кандидатів. Серед них – 217 осіб і 112 організацій. До речі, Сенцова зможуть включити до списку претендентів на отримання премії вже у 2019 році, оскільки кандидати зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження.

Дивіться відео: цитати українського режисера та політв'язня Олега Сенцова

Нагадаємо, 11 травня 2014 року у Криму Сенцова і ще чотирьох українських активістів заарештували співробітники російських окупаційних силових структур. ФСБ Росії звинуватила Сенцова та інших затриманих у підготовці терактів у Криму. Суди Росії засудили українських патріотів до різних термінів ув'язнення, найбільший отримав Сенцов – 20 років колонії.