Про це розповіла виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів Громадському радіо.

Читайте також: У Москві провели акцію на підтримку Сенцова: є затримані

Вона зазначила, що фонд фінансує міжнародні проекти наполовину, національні – на 80%, а індивідуальні – стовідсотково. Так, на постановку п’єси Олега Сенцова буде виділено близько 1,9 мільйона гривень.

Федів пояснила, що п'єса "Номери" – один з 15 міжнародних проектів-переможців, які подали заявки на фінансування.

Зараз вже відбувається підписання договорів з тими заявниками, які пройшли переговорну процедуру на початку вересня. І вже сьогодні підписуються договори. Серед них була й п'єса Олега Сенцова "Номери",
– розповіла вона.

За словами директорки Українського культурного фонду, міжнародні проекти фінансуються на 50% за кошти фонду, інша частина – співфінансування зі сторони виконавця, його партнерів і міжнародних чи українських спонсорів.

Продюсерка постановки п'єси "Номери" Анна Паленчук розповіла, що проект Сенцова має відповідне співфінансування. Проте інформація про те, хто готовий надати фінансову допомогу, з’явиться пізніше.

За словами Паленчук, постановка "Номерів" планується на кінець листопада.

До слова, 11 вересня стало відомо, що в Олега Сенцова погіршився стан здоров’я. У політв’язня почалася гіпоксія: його мозку та серцю бракує кисню, від цього у голові Сенцова – туман і німіє все тіло.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше Сенцова звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі.