Сербські танки біля кордону

Колони танків помітили по дорозі з гарнізону Рашка до адміністративної лінії. Перед тим над Яріньє пролетіли дві сербські винищувачі Міг-29.

Раніше НАТО закликало Косово та Сербію до негайних мирних переговорів

До кордону нібито відправили модернізовані танки Т-72 MS, оснащені новою оптикою та найсучаснішою бойовою технікою. Їх Сербії пожертвувала Росія.

Сербія спрямувала танки до кордону: відео

З сербського гарнізону вирушили танки
З сербського гарнізону вирушили танки / Фото BN

Дивіться відео з винищувачами над Яріньє:

Зауважимо, 24 вересня гелікоптери сербської армії Мі-35 патрулювали повітряний простір над Яріньє. Загалом підрозділи сербської армії в гарнізонах Рашка та Новий Пазар перебувають у підвищеній бойовій готовності вже декілька днів. За словами міністра оборони Небойша Стефановича, так держава хоче показати, що не дозволить "погрому сербського народу".

Очільник МВС наголосив, що Сербія готова реагувати на будь-яку ескалацію. Водночас країна прагне зробити все, аби зберегти мир.

Поліція Косово нібито побила сербів

23 вересня сербські ЗМІ заявили, що спецпризначенці Косово жорстоко побили трьох сербів на переході Брняк. Постраждалих довелося госпіталізувати у лікарню. Однак правоохоронці частково визнаної республіки все заперечують. Вони кажуть, що затримали трьох водіїв з Сербії, а після перевірки – відпустили та сказали їхати у відділок поліції.

Що відомо про конфлікт між Сербією та Косово

  • 20 вересня Косово заборонило в'їзд автомобілів з сербськими номерами. Водіям наказали змінювати номерні знаки на тимчасові. Це стало приводом до напруження відносин із Сербією.
  • Важливо, що сама Сербія багато років не дозволяла в'їзд на косівських номерах.
  • На кордоні розставили бронетехніку та поліцію. Правоохоронці знімають усі номерні знаки, які належать Сербії.
  • Сербський аналітик Душан Янджич не виключає, що загострення може перерости у війну.