Якою має бути середня зарплата в Україні

Прем'єр заявив, що для життя в Україні вистачало б 15 тисяч гривень середньої зарплати та 5 тисяч пенсії. Про це Шмигаль розповів в ефірі одного з українських телеканалів, інформує 24 канал.

До речі Який курс долара закладуть в бюджет на 2021 рік: відповідь Шмигаля

Якщо говорити конкретно, то середня зарплата – 15 тисяч гривень, середня пенсія – 5 тисяч. Це той рівень, до якого ми повинні йти,
– зазначив політик.

Однак Шмигаль наголосив, що не варто сприймати ці слова як обіцянку. Наразі середня зарплата в Україні становить 11 тисяч гривень, а пенсія – 3 тисячі гривень.

Скільки грошей виділили на збільшення зарплат

Шмигаль розповів, що у бюджет на 2021 рік заклали 159 мільярдів гривень на підвищення зарплат. При чому частина з цих грошей повернеться до бюджету назад у вигляді податків.

"Збільшення мінімальної заробітної плати – це тиск на бюджет і на бізнес. Підняття до 5 тисяч – це фактично підвищення до прожиткового мінімуму і плюс це моральний бар'єр", – додав Прем'єр.

Шмигаль зазначив, що за прогнозом Міністерства економіки, в Україні очікують зростання ВВП у межах 4,6 – 4,7%. Саме цей чинник дозволяє збільшити зарплату без значного впливу на інфляцію.