Разумков і Зеленський підписали закон про збільшення "мінімалки"
Інформацію про те, що спікер Верховної Ради підписав закон про збільшення "мінімалки", опублікували на сайті парламенту.
Читайте також Нова мінімалка в Україні: хто в Європі заробляє менше за українців – рейтинг зарплат
Там зазначено, що 29 серпня закон повернули з підписом Разумкова. Документ передали на підпис Зеленському.
Опісля на сайті українського президента з’явилася інформація, що документ підписав і Зеленський. У його пресслужбі підкреслюють, що глава держави ініціював цей закон з метою покращення якості життя громадян за рахунок підвищення рівня доходів працюючого населення.
Також у президентському офісі заявили, що це лише перший етап збільшення мінімальної зарплати в Україні. Наступним кроком буде збільшення "мінімалки" до 6 тисяч гривень у 2021 році, а впродовж року її збільшать до 6,5 тисячі гривень.
З підвищенням мінімальної заробітної плати зростуть і доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, вихователів, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, а також медиків,
– наголосив Володимир Зеленський.
Дізнайтеся більше Мінімальну зарплату піднімуть: плюси та мінуси для українців
За що хвалять та критикують закон
- У Мінфіні запевняють, що завдяки збільшенню мінімальної зарплати у 2020 році близько 1,7 мільярда гривень додатково отримає Пенсійний фонд. Ще 1,2 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб розподіляться між місцевими бюджетами і держбюджетом.
- Сергій Марченко додав, що законопроєктом передбачено збільшення видатків на 4 мільярди гривень завдяки економії видатків на обслуговування держборгу в сумі 3,5 мільярда гривень.
- Прем'єр Денис Шмигаль запевнив, що економіка не отримає надмірного інфляційного тиску через підвищення мінімальної зарплати.
- Натомість заступник профільного комітету Ради Ярослав Железняк з фракції "Голос" вважає, що підвищення мінімальної зарплати негативно вплине на збільшення податків і зборів.
- За словами депутата, одразу зросте єдиний податок майже на 260 гривень на місяць, єдиний соціальний внесок збільшиться на 60 гривень на початку і на 400 гривень на місяць через рік. Також зросте податок на нерухомість, туристичний і військовий збори.
Як підвищуватиметься мінімальна зарплата / Інфографіка 24 каналу