Притягти депутата на засідання вирішили після чергової неявки до суду. Нагадаємо, що раніше САП вручила підозру народному депутату Сергію Шахову.

До теми Нардеп Шахов не задекларував майна цивільної дружини на 15,5 мільйона гривень, – НАЗК

ВАКС вирішив примусово притягти Шахова до суду

22 листопада ВАКС зобов’язував Шахова сплатити понад 5 тисяч гривень штрафу за неявку до суду. 17 січня цього року ухвалили аналогічне рішення про стягнення у розмірі понад 10,7 тисячі гривень.

21 лютого Шахов вкотре проігнорував засідання. Тому ВАКС вирішив здійснити привід обвинуваченого до суду. Наступне засідання заплановане на 1 березня.

У чому звинувачують Шахова

Депутата звинувачують у приховуванні інформації про житловий будинок, земельну ділянку у Київській області, офіс та іншого майна, що перебувало у його користуванні, але записане на співмешканку.

Загалом Шахов приховав майно на суму майже 88 мільйонів гривень.

Шахову вручили підозру

  • У листопаді 2022 року САП вручила підозру народному депутату групи "Довіра" Сергію Шахову. Підозру вручили у провадженні, яке детективи НАБУ розпочали після оприлюднення розслідування журналістів "Схем".
  • Так, Шахова підозрюють у тому, що він не задекларував низку об'єктів власності.
  • Як стало відомо, Шахов не вніс до декларації житловий будинок із земельною ділянкою в Обухівському районі. Також у декларації немає майна, яке належить його цивільній дружині Інні Журбі, а саме 13 квартир, 8 паркомісць, 2 будинки у котеджному містечку під Києвом, загальна площа яких становить понад 2 000 квадратних метрів та 27 земельних ділянок площею 115 гектарів.
  • За статтею про декларування недостовірної інформації, за якою нардеп отримав підозру, в Україні карають штрафом у розмірі від 68 тисяч до 85 тисяч гривень, громадськими роботами до 240 годин, обмеженням волі до 2 років або ув'язнення на такий же період з забороною займатися певною діяльністю до 3 років.