Сергій Коровченко

Це сталося через суперечку двох лідерів виборчих перегонів – самовисуванців Сергія Коровченка та Бориса Приходька. Вони набрали приблизно однакову кількість голосів – 21%, це трохи більше шістнадцяти тисяч голосів виборців.

Читайте також: Скандал з партією "Свобода": як націоналісти пов'язані з агентурою Кремля

І спочатку, окружна виборча комісія оголосила переможцем Коровченка, який випередив свого конкурента лише на 98 голосів. Але його суперник Борис Приходько почав наполягати, що Коровченко переміг незаконно, бо на кількох дільницях сталися фальсифікації. Зокрема, в Козелецькому районі в будинку людей похилого віку, де у Коровченка раптом з’явився підозріло високий відсоток прихильників.

Сергій Коровченко
Сергій Коровченко

Крім того, одна з членів окружної виборчої комісії Уляна Василик навіть відкрито заявила, що її намагалися спочатку підкупити, а потім залякати заради того, щоб вона рахувала голоси в інтересах кандидата Коровченка.

Насправді, кандидату Сергію Коровченку не вперше потрапляти в такі скандальні ситуації, про що свідчить хоча б його біографія. Два скликання Верховної Ради він був помічником одіозного народного депутата Андрія Портнова.

А коли в часи Януковича, Портнов перейшов в адміністрацію президента і взяв під контроль всю сферу українського судочинства, його помічника Коровченка призначили на посаду керівника управління юстиції Автономної республіки Крим. Саме на цій посаді Коровченко зустрів анексію Криму. І ось цікава деталь, на думку прокуратури, він міг зрадити Україну.

Оскільки прізвище Коровченка як надійної для окупантів людини з’явилося в перехопленій СБУ телефонній розмові між Сергієм Глазьєвим та Костянтином Затуліним. Це два ключових персонажі у російській анексії півострова.

​Сегій Глазьєв
Сегій Глазьєв

Глазьєв – на той час був радником президента Путіна, а Затулін – депутатом державної Думи Росії, і обидва в 2014 році координували діяльність проросійських заколотників в Криму та інших регіонах України.

Отже, радник Путіна Глазьєв рекомендував Затуліну Сергія Коровченка, як надійну людину від Медведчука, для того, щоб створювати окупаційну адміністрацію на півострові. Не дивно, що після публікації цих розмов Коровченко став фігурантом справи про державну зраду, відкритої прокуратурою.

Костянтин Затулін
Костянтин Затулін

Але, прокуратура, після тривалого розслідування, зрештою, йому обвинувачення так і не висунула. І він, за якийсь час спокійно зареєструвався кандидатом на окрузі №210 в Прилуках на Чернігівщині.

Та перемогти тут йому не судилося. Оскільки, суди визнали, що на деяких виборчих дільницях таки були фальсифікації, а ЦВК, відсторонивши окружну виборчу комісію самостійно перерахувала голоси і оголосила переможцем його суперника Бориса Приходька, який з урахуванням забракованих бюлетенів все ж таки обійшов Коровченка на тридцять вісім голосів.

Борис Приходько

Але не поспішайте радіти цьому факту, бо пан Приходько не менш скандальний персонаж, ніж його конкурент. Борис Приходько в часи Януковича працював заступником Голови Національного банку України. Незадовго після Майдану, Приходько був затриманий слідчими генпрокуратури за підозрою у заволодінні двома мільярдами гривень бюджетних коштів.

Ці гроші, на думку прокурорів, були виведені з державного Аграрного фонду і переведені в "Брокбізнесбанк" гаманця сім’ї Януковича Сергія Курченка, а потім, безслідно зникли.

Вся оборудка, на думку прокурорів, проходила з відома і за погодження Приходька як заступника глави НБУ, оскільки саме Нацбанк видав ці гроші для придбання облігацій Аграрного Фонду.

Невдовзі суд заарештував Приходька, призначивши йому безпрецедентну суму застави для виходу на волю у двісті мільйонів гривень. І, за якийсь час він таки вийшов на волю, а його справа через саботаж Генеральної прокуратури так і застрягла в судах.

Борис Приходько
Борис Приходько

Можливо тому, що прокурори раптом виявили, що до цієї історії причетна колишня глава Нацбанку, людина з близького оточення президента Порошенка – Валерія Гонтарєва. Бо саме вона допомагала прилаштовувати державні гроші в банк Курченка, скуповуючи через свою інвестиційну компанію облігації Аграрного фонду.

І вже за якийсь час Приходько вільно подорожує Україною та світом і реєструється кандидатом в народні депутати на 210 виборчому окрузі. І на цьому окрузі, його так само, як Коровченка, звинувачують у фальсифікаціях та у підкупі виборців.

І його так само, як і Коровченка, на засідання виборчої комісії приходять підтримати зграї тітушок, які б’ються одна з одною і зривають підрахунок голосів, кидаючи димові шашки та влаштовуючи погроми.

Читайте також: Як Парубій покриває мільйонні корупційні схеми в "Укртрансбезпеці": розслідування

Відтак, навіть після остаточного визначення переможців на цьому багатостраждальному окрузі ми не можемо говорити про перемогу добра над злом, справедливості над беззаконням. Це швидше була сутичка чужого проти хижака. Де, хто б не переміг, виборці все одно залишаться жертвами.