Як повідомляють місцеві ЗМІ, причиною акції стала інформація, що новоспечений орендатор території Літнього театру планує на території Міськсаду звести висотні будівлі.

Читайте також: В Одесі зірвали концерт російського артиста Райкіна: активісти увірвались в театр

Сутички біля Міськсаду в Одесі

"У 2016-2017 роках бізнес-група громадянина Великої Британії Галантерніка за сприяння чинного мера Одеси Геннадія Леонідовича Труханова зробила спробу знищення частини одеського Міського саду шляхом вирубки 109-ти дерев і початку протизаконного будівництва торгово-розважального центру", – пояснюють свою позицію одесити.

Також часники мітингу мають намір зібрати підписи під резолюцією, що вимагає повернути ділянку та будівлі у власність громади міста і надати цій ділянці статус історико-архітектурного значення.

Сутички біля Міськсаду в Одесі

Спершу все відбувалося мирно та спокійно: поспілкуватися з активістами прибув навіть директор компанії, що тепер володіє театром, однак після того, як він поїхав геть, мітингувальники прорвалися на територію Літнього саду.

У підсумку відбулися сутички з правоохоронцями, внаслідок яких постраждав очільник поліції Одеси Дмитро Головін, якому розбили голову, та ще кілька людей.

Читайте також: У Миколаєві відбулися сутички між поліцією та прибічниками колишнього міськголови

Заворушення в Одесі

Крім того, активісти зуміли знести ворота театру та віднесли їх до мерії, однак під час їхнього транспортування воріт вони ще й знесли шлагбаум, який закривав в'їзд на Думську площу, де розміщується міськрада, з вулиці Пушкінської.

Зауважимо, що під час заворушень використовувався сльозогінний газ, вибухові пакети та каміння з бруківкою.

Як підкреслює видання "Одеса-медія", сутички виникли через те, що правоохоронці почали перешкоджати патріотам знімати з дерев камери спостереження.

Фото: "Думская", "Таймер", "Пушкинская", "Южный курьер"