Раптом через 5 місяців горе-суддя з'явився в селі на Вінниччині майже голий зі смиренним поглядом. Втім це ще не кінець, звідти його забрали працівники СБУ. За ними гналися представники НАБУ, адже саме вони займаються справою Чауса ще з 2017 року.

До теми СБУ була готова "знайти" Чауса, на нього чекав вертоліт, – ЗМІ

Далі все як у фільмах – Служба безпеки автобусом перекрила шлях Національному антикорупційному бюро. Їм вдається втекти в будівлю СБУ, куди навідріз не пускали НАБУ.

Чаус нібито може стати "цінним свідком"

Тож чому Чаус так потрібний СБУ, тут цікава історія – Микола Чаус ще декілька місяців тому анонсував, що скоро "заговорить".

За інформацією редактора "Цензор.НЕТ", з Молдови Чауса викрали з відома людей у найвищих владних кабінетах. Все нібито для того, щоб використати суддю як "цінного свідка" в обмін на пробачення хабарнику кримінальних гріхів. Для цього справу від НАБУ мають передати в СБУ.

"Він (Чаус 24 канал) хоче відбитися від провадження НАБУ в корупції. Його взяли при отриманні хабаря 150 тисяч доларів. Зараз він хоче від цього відбитися, він намагається бути корисним новій владі", – вважає головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

Що Чаус може розповісти про Порошенка: дивіться відео

В документах про викрадення фігурують люди Порошенка

Чаус може бути свідком проти Петра Порошенка. "Слідство.Інфо" опублікувало документ, якого немає в реєстрі судових рішень. Це ухвала щодо проведення слідчих дій, де вказані особи, котрі можуть бути причетні до втечі Чауса в Молдову, серед них:

  • колишні співробітники Служби безпеки президента Петра Порошенка, зокрема, начальник служби Юрій Федоров;
  • близький до Порошенка екснардеп Олександр Грановський, якого називали "смотрящім" за судами;
  • Андрій Смирнов, який наразі обіймає посаду заступника голови Офісу Президента.

Читайте також ВАКС не зміг розглянути клопотання НАБУ про запобіжний захід Чаусу

Журналіст Сергій Лещенко зазначив, що саме Порошенко доклався до втечі Чауса з України.

"Його супроводжували до державного кордону, допомагали переходити державний кордон, співробітники спецслужб, які виконували вказівку людей, які мали можливість такі вказівки давати. Це міг бути або Порошенко, або хтось з його найближчого оточення", – сказав Лещенко.

Чаус може розповісти про справу Корбана

Поки складно сказати, що саме про Порошенка може розповісти Чаус. Мовитись може про судовий процес над Геннадій Корбаном, в якого був конфлікт з п'ятим президентом. Тоді рішення про арешт бізнесмена ухвалював якраз екссуддя Чаус.

"Послугами" Чауса користувалася попередня влада і тоді, коли ухвалювали рішення на користь соратників Януковича. Наприклад, скасували розшук бізнесмена Юрія Іванющенка.

Зверніть увагу Чаус має статуси і підозрюваного, і потерпілого, – адвокат

"Що і хто на нього впливав, незрозуміло. Але зрозуміло, що так теперішня команда намагається догнати Порошенка особисто і нібито Порошенко впливав на Чауса в якійсь зі справ. Можливо, це була й справа Корбана", – припустив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Схоже на те, що відповідний сценарій цілком реалістичний. Що на меті – розслідування злочинів чи політичні розбірки, стане очевидно найближчими днями. Невдовзі Вищий антикорсуд на вимогу НАБУ має обирати Чаусу запобіжний захід, якщо Офіс генпрокурора не відбере справу у НАБУ і не передасть її до СБУ.