Наразі про результати слідства не повідомляють багато деталей, оскільки це може зашкодити розгляду справи. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян, передає 24 Канал.

До теми Списки побажань не справдилися: Датій написала заяву на звільнення з податкової – ЗМІ

"Коли є конкретні результати, то говоримо публічно. Наразі мені відомо, що виконувачка обов'язків податкової столиці в день обшуків написала заяву про звільнення", – повідомила Сап'ян.

Скільки часу слідчі шукали докази

За словами радниці з комунікацій, у людей виникає запитання, як людина, яка обіймає посаду чиновника й отримає визначену зарплату, може дозволити собі жити не за доходами й купувати навіть в умовах воєнного стану дорогі автомобілі. Сап'ян зазначила, що витратити 100 тисяч доларів за автівку може собі дозволити не кожен.

Спікерка розповіла, що обшуки в Датій відбувалися у межах кримінального провадження щодо зловживання владою. За оперативними даними, посадовиця разом з поплічниками реалізовувала схеми щодо штучного завищення вартості валових витрат деякими підприємствами.

Тобто це складна тема, бо пов'язана саме з податками. Проте це досить гарне підґрунтя, щоб реалізувати схеми й махінації. Наскільки мені відомо, то, орієнтовно, слідчі від 4 до 6 місяців працювали над цією справою, щоб перейти до етапу публічності, – сказала Сап'ян.

Вона вважає, що можна зробити висновок – посадовці податкової інколи не помічають схем, підтримують їхнє існування або напряму беруть участь. Сап'ян наголосила, що зараз важливо зібрати беззаперечну доказову базу.

"Все потрібно доводити в суді. Проте я переконана, що професіоналізм слідчих ДБР сприяє тому, щоб справу довели до кінця", – додала Сап'ян.

Що відомо про обшуки в Оксани Датій: коротко

  • Під час обшуків у Датій знайшли список бажань, де вона написала, що хоче заробити 1 мільйон доларів.
  • Чиновниця "перевиконала план". У її помешканнях виявили приблизно 1, 4 мільйони доларів. Наразі невідомо, де проводили обшуки, бо у Датій 3 квартири.
  • Слідчі зазначили, що частину грошей та прикрас фігурантка справи зберігала у пакеті.
  • Крім цього, слідчі встановили, що один з автомобілів чиновниці вартістю приблизно 100 тисяч доларів оформлений на її водія. Проте доходи чоловіка за останні роки не склали більше ніж 8 тисяч доларів США.