Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

Читайте також: Чим загрожує Трампу затримання Манафорта

Конгрес через Трампа хоче натиснути і затвердити те, що сьогодні підтримують республіканці й демократи – розширення санкційного списку проти Росії, надання летальної зброї Україні. Вони хочуть більш жорсткої позиції по Сирії і Близькому Сходу. Від Трампа треба, щоб він підписував законодавчі акти, які приймає Конгрес, і не мав своєї позиції,
– вважає Постоловський.

Вочевидь, як зазначає політолог, у нинішніх умовах, Трамп робитиме те, чого хоче Конгрес. Зокрема, що стосується і питання щодо миротворців в Україні. Адже Трамп був би не проти погодитися на російський варіант миротворців, але його стримує Конгрес.

Затримання Манафорта, за словами експерта, може навіть прискорити імпічмент Трампу. Манафорт, говорить Сергій Постоловський, – перша ластівка в цьому ланцюжку.

Водночас, як розповідає політолог, в Україні Манафорт працював з Януковичем. Ахметовим, Льовочкіним, загалом з Партією регіонів. Ні з ким з нині діючої влади як політтехнолог екс-глава штабу Трампа не мав співробітництва. Хоча, на його думку, якщо Манафорт почне говорити, ніхто не дає гарантій, чи не з’являться якісь нові цікаві факти.

Нагадаємо, 30 жовтня влада США запропонувала Полу Манафорту та Ріку Гейтсу здатися. Обоє погодилися. Екс-главі штабу Трампа висунули звинувачення за 12 пунктами, серед яких змова проти США. Основні підозри слідства стосуються несплати податків і приховування доходів, які він отримав від Януковича, коли співпрацював з ним на виборах. За даними слідства, Манафорт отримав 17 мільйонів доларів.

Більш детально про причини і наслідки затримання екс-політтехнолога Януковича читайте в матеріалі: Трамп і корупція: про причини і наслідки затримання соратника президента США