Прихильники лідера "Руху нових сил" намагалися привернути увагу світової громадськості до затримання Саакашвілі, закликаючи Захід втрутитись.

І схоже їм це вдалося. Ім'я Саакашвілі не сходить зі шпальт західної преси. Журналісти смакують деталі. Особливо сподобалося те, як політика стягували з даху. Так це шоу і назвали – цирк на даху. А самого Саакашвілі – політиком-пожежником.

Видання The Washington Post порівняло невдалий арешт Михайла Саакашвілі в один ряд із проривом кордону. І назвало "найсвіжішим епізодом дивовижного політичного підйому і наступного падіння у кар'єрі колишнього президента, що залишився без держави".

Британська Independent пророкує: ці драматичні події показали, що містер Саакашвілі не втратив своєї здатності до неймовірних повернень. Однак, у протистоянні із президентом країни, із силами спецпризначення та генеральним прокурором його вже незабаром може спіткати найбільш жорстке випробування.

Читайте також: Плівки Луценка: який сценарій розігрували правоохоронці із Саакашвілі?

Головні англомовні видання одностайно вказують на особистий характер конфлікту між Порошенком та Саакашвілі і в один голос охрестили його "затяжною усобицею". Автори статей змальовують інтригуючу історію дружби двох президентів, яка закінчилась непримиренною ворожнечею. "Навіщо українській владі переслідувати Саакашвілі, у якого лише трохи більше одного відсотка електоральної підтримки?", – запитують журналісти The Washington Post.

The Guardian підсумовує: картинки спецагентів у балаклавах, які заламують Саакашвілі, не сприятимуть гарному образу реформ Порошенка. Хоча, сам грузинський політик також має неоднозначну репутацію серед міжнародної спільноти, оскільки він стомив уже багатьох своїм імпульсивним стилем.

У приватних повідомленнях у твіттер автори західних видань ще різкіші. "Ах, ця українська політика! Як Київ усе провалив" – вигукує журналіст Алек Лун. "Легким сюрреалізмом" – каже про київські події кореспондент ВВС Джон Фішер.

"Політичний цирк" – називає свій фоторепортаж представник Вільного радіо Європи Крістофер Міллер. Михайло Саакашвілі вкотре довів: яскраві медіаприводи – його стихія.