"Сума сплати залежить від спеціальності, яку здобула людина. Зрозуміло, що найвищою вона буде для випускників без погонів бойових спеціальностей, а особливо – пов’язаних з авіацією", – розповів начальник відділу узагальнення судової практики - заступник начальника Північного територіального юридичного управління полковник юстиції Володимир Цицюра, повідомляє "АрміяInform".

Читайте також: Як тепер українці проходитимуть службу в армії: Зеленський вніс деякі зміни

Він також повідомив, що група офіцерів Військового інституту КНУ імені Шевченка запропонувала створити спеціальну програму для всіх навчальних закладів Міноборони. В цю програму хочуть закласти базу випускників закладів вищої освіти з подальшим контролем їхнього проходження військової служби.

Наприклад, якщо молодого офіцера буде звільнено за службовою невідповідністю під час першого контракту, він повинен буде відшкодувати витрати на своє навчання.

Цю ініціативу офіцерів-науковців підтримали, тож зараз триває робота над цією програмою.

На сьогодні немає черги з охочих служити в ЗСУ, повідомив раніше начальник Генштабу Руслан Хомчак. Це не через рівень зарплат, а багатьох від служби відштовхують стосунки у військових колективах і неповне забезпечення соціальних прав.