ОБСЄ покинула Україну після повномасштабного вторгнення російських окупантів. Утім, навіть попри це Росія ще має повноваження у безпековій організації.

Читайте також Росія має припинити вбивати, – Зеленський звернувся до Радбезу ООН після удару по Кременчуку

Заклик Кулеби до ОБСЄ

Глава МЗС України Дмитро Кулеба звернувся до ОБСЄ з нагоди Щорічної конференції ОБСЄ з безпеки 2022. Він закликав організацію вигнати Росію, інакше наслідки для самої організації можуть бути катастрофічними.

ОБСЄ має зробити вибір: дозволити РФ зруйнувати організацію або знайти спосіб призупинити повноваження РФ. Наша відданість 10 принципам Гельсінського заключного акту має бути сильнішою за жорстоку силу, яка прагне їх знищити,
– заявив Кулеба.

ОБСЄ після початку повномасштабної війни проти України

24 лютого російські окупанти почали повномасштабний наступ на Україну та ракетний обстріл мирних українських міст. ОБСЄ заявила про припинення місії в Україні та евакуювала іноземних працівників.

Українським працівникам ОБСЄ побажала "залишатися в безпеці", а потім взагалі в односторонньому порядку порозривала з ними контракти.

Багато українців, які працювали в ОБСЄ, опинилися у полоні російських окупантів у перші дні повномасштабного вторгнення. Їхнє звільнення ОБСЄ переклала на Україну.

Дивіться також – Зеленський показав відео влучання ракети росіян у ТЦ в Кременчуці