Суд Ізраїля вирішить, чи виселятимуть палестинські родини з їхніх будинків. Конфлікт виник через те, що будинки палестинців нібито були побудовані на землі, що належала єврейським об'єднанням, до створення Ізраїлю.

До речі Ізраїль не виходить із політичної кризи: Нетаньяху не зміг вчасно сформувати уряд

Сутички між палестинцями та ізраїльською поліцією

Палестинці повідомляють, що це виселення буде руйнуванням їхнього життя, адже люди десятиліттями живуть в цьому районі. 

Район Шейх-Джаррах розташований недалеко від Старого міста Єрусалима і знаменитих Дамаських воріт. У цьому районі розміщені безліч палестинських будинків, готелів, ресторанів і консульств.

Суперечки між людьми тривають кілька днів. Спровокувала сутички загроза примусового виселення десятків палестинських родин з їхніх будинків. Станом на 4 травня, видання повідомило про те, що 10 людей постраждали, 3 палестинців заарештували. Ізраїльська поліція розповіла, що прибула після акції протесту, в якій взяли участь десятки людей, що нібито порушили мир. 

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

  • Статус Єрусалима – одне з найскладніших питань ізраїльсько-палестинського конфлікту. Міжнародна спільнота вважає, що переговори між собою мають вести дві сторони.
  • Після проголошення держави Ізраїль у 1948 році, Східний Єрусалим потрапив під контроль Йорданії.
  • Ізраїль захопив Східний Єрусалим разом із Західним берегом і сектором Газа під час війни на Близькому Сході 1967 року. З того часу країна розглядає все місто як свою столицю.
  • Однак захоплення Східного Єрусалима не визнали на міжнародному рівні.