В ефірі 24 Каналу міський голова Львова Андрій Садовий пояснив, навіщо навчати школярів володіти зброєю.

Читайте також Чи повинні вчителі продовжувати урок під час повітряної тривоги

Вміти володіти зброєю має кожен

Українці пишаються тим, що мають Національну скаутську організацію "Пласт", але 110 років тому ця організація засновувалася як мілітарна структура. У ті часи дітей вчили готуватися до нових викликів. У радянську добу також був обов'язковий військовий вишкіл. Однак коли Україна стала незалежною, то всі чомусь розслабилися й вирішили переформатовувати це.

Пласт

Українська неполітична та позаконфесійна скаутська організація. Метою Пласту є сприяння всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді.

Організація була створена у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 році, а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу присягу. Серед засновників організації були Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола.

Сьогодні ми реалісти. Росія була, є і буде завжди ворогом. Росіяни відчувають атмосферу в нашій державі,
– сказав Садовий.

На думку міського голови Львова, нині у нашій країні кожен має вміти володіти зброєю. Так само як це є у Фінляндії, яка є сусідом з Росією, Швейцарії, Ізраїль тощо.

Українці мусять пройти цю дорогу, тому з листопада 2023 року ми починаємо по класах, школах, районах і буде у Львові загальноміський конкурс стрільби з різних видів зброї. Будуть переможці, нагороди. Ми для цього вибудовуємо відповідну інфраструктуру. Зараз тири в пріоритеті. Багато робимо й багато вже зроблено,
– додав Садовий.

Він зауважив, що ще до початку осінніх канікул у багатьох школах Львова проходили уроки, на яких дітей вчили складати та користуватися дронами. Якщо українців все це знатимуть, то внутрішньо будуть в 100 разів сильніші.

Чому школярі повинні вчитися володіти зброєю: дивіться відео

В Україні школярів навчатимуть керувати дронами

Нещодавно Міністерство освіти та науки України повідомило про зміни у програмі предмета "Захист України". Українських школярів навчатимуть керувати дронами. Такі нововведення в школах пов'язані насамперед з війною.

Декілька шкіл вже отримали FPV дрони, а вчителі пройшли дводенний курс від військового інструктора та навчились основ володіння цією технікою.