У МОН рекомендували під час повітряної тривоги переривати освітній процес та прямувати в укриття. Це стосується навчання у межах різних форм навчання – очної, змішаної чи дистанційної.

Дивіться також У МОН розповіли, коли стартує реформа вищої освіти і чого чекати студентам та викладачам

Чи повинні вчителі продовжувати урок під час повітряної тривоги

Заступник очільника МОН Андрій Сташків зазначив: проводити уроки під час тривог, якщо учні та вчителі не перебувають у безпечних місцях, – неприпустимо.

Хіба що дитина під час уроків перебуває в укритті, наприклад, у себе в будинку, і звідти доєднується до онлайн-занять,
– додав посадовець.

Але дитина не повинна сидіти за комп’ютером під час повітряної тривоги тільки через те, що школа вирішила не переривати уроки, додав Сташків.

І заявив, що у МОН мають намір чіткіше прописати алгоритми дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Оновлення базуватиметься на тому, що під час повітряних тривог вчителі та учні мають перебувати у безпечних місцях, зокрема, укриттях.

У Службі освітнього омбудсмена також наголосили, що у разі оголошення повітряної тривоги першочерговою є безпека учасників освітнього процесу.

Зауважимо, Яна Яковенко із Запорізького району розповіла у Facebook, що школа пропонує, аби діти вирішували самі, чи залишатися на онлайн-уроці під час повітряної тривоги, чи йти в безпечне місце, а пропущений матеріал опрацьовувати згодом самостійно.