Школи, університети та інші заклади освіти щороку до 1 грудня мають передавати списки допризовників до ТЦК та СП.

Дивіться також До 1 грудня роботодавці мають подати списки військовозобов'язаних до ТЦК: для чого це потрібно

Для чого це потрібно

Адвокатка Марина Бекало пояснила, що допризовники – це особи, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Хлопців у віці від 16 років у рік досягнення ними 17 років беруть на облік призовників в ТЦК СП та видають їм посвідчення про приписку до призовної дільниці (приписне). Це військово-обліковий документ.

Заклад освіти, в якому обліковуються юнаки яким у рік приписки виповнюється 17 років та підлягають взяттю на військовий облік, подає до ТЦК СП список таких громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць,
– сказала Бекало.

Пропаганда працює на повну: ворог перекручує інформацію

У Центрі протидії дезінформації повідомили, що маніпулюючи цією новиною ворожі телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію щодо мобілізації українських підлітків.

Мова йде не про мобілізацію, а про військовий облік громадян України, які досягли 17-річного віку. Окрім цього, навіть той порядок військового обліку, що діяв з 2016 року та втратив чинність, також передбачав подачу списків призовників, що досягли 17 років. Вони подавалися до районного (міського) військового комісаріату відповідною установою (організацією),
– наголосили в Центрі.

З метою поширення панічних настроїв серед українського населення окупанти взяли чинну постанову №921 та видали її за щось нове.