Політики, олігархи, бізнесмени та зірки. А поруч з учнями – охорона. Це типове перше вересня у Кловському ліцеї Києва. Чим приваблює це місце еліту країни? Ліцей державний, тож навчання, де-юре, безкоштовне. Вигідне розташування – центр столиці, урядовий квартал. Тож чадо на уроки можна завести, ідучи на роботу.

Читайте також: Що робити вступникам, у яких немає ID-картки: пояснення від Міносвіти

Потрапити сюди, навіть якщо ти мешкаєш поруч, завдання не з простих, не на камеру розповідають колишні учні. З цього року правила гри змінюються. Тепер у пріоритеті ті, хто офіційно живе поруч.

Було дуже багато скарг від батьків на ці ліцеї та гімназії, коли вони бачать цю школу з вікна, і не можуть в неї потрапити,
– прокоментувала можливість навчатись в елітних закладах радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.

Також право першості мають діти працівників школи та ті, у кого вже старші брат чи сестра там навчаються. Але чи будуть дотримуватись нових правил у елітних навчальних закладах?

У Кловському ліцеї спершу ведуть на екскурсію. Учні молодших класів навчаються у окремому корпусі. У першачків є ігрова кімната та кімната відпочинку з ліжечками. Розповідають, крім дітей можновладців, граніт науки тут гризуть і діти з сусідніх будинків. Олена Гоголь, голова кафедри початкових класів Кловського ліцею, зазначала, що в кожному класі були діти з мікрорайону. Ліцей називають родинним. Тобто, своїх дітей випускники також ведуть сюди на навчання, деякі залишаються тут працювати.

"Особисто в моїй родині це вже булде 5-те покоління, яке закінчує цю школу", – розповіла мама майбутньої першокласниці, випускниця та вчитель Кловського ліцею Ніна Начкебія.

Читайте також: Поліцейські викрили шахраїв, які виготовляли фейкові дипломи

Відмовлятись від традиції, хоч це і пряме порушення правил міністерства ліцей не збирається.

"Наша школа існує з 1900 року з великою ітсорією, великими традиціями, і тому випускники підтримують ці традиції. І, звичайно, другими йдуть діти випускників", – зазначила Олена Гоголь, голова кафедри початкових класів Кловського ліцею.

У департаменті освіти про рішення, яке школа прийняла ще взимку, вперше чують.

Я такої ідеї ще не чула. Ми вважаємо в департаменті, що все-таки потрібно довіряти педадогічному колективу. Вони мають право на якісь свої думки щодо прийому того хто у них навчався,
– запевнила директор департаменту освіти Києва Олена Фіданян.

У ліцеї таких досі не порахували, це за них це зробили у міністерстві.

"Там на території облуговування проживає аж 11 людей. Решта – вільні місця, і туди буде проводитись жеребкування", – сказала радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.

Читайте також: В Україні скасували термін "вищий навчальний заклад": з'явилася нова назва

Жеребкування відбуватиметься після зарахування тих, хто має право на першочерговий вступ. Його проводитимуть, якщо у школі залишаться вільні місця.