35 мільйонів виділив уряд Уельсу на військову допомогу Україні

Про це повідомив прем'єр Великої Британії Борис Джонсон у твітері. Він подякував дружнім урядам за допомогу Україні та українським біженцям.

Увага Борис Джонсон став почесним громадянином Одеси

Уряд Уельсу виділив 35 мільйонів на військову підтримку Україні, а валлійські сім'ї прийняли 3000 біженців,
– йдеться у повідомленні.

Ще 65 мільйонів фунтів надасть Шотландія

Джонсон також зазначив, що 65 мільйонів фунтів виділила і Шотландія, яка теж оголосила про готовність прийняти українських біженців.

Я щойно розмовляв із першою міністеркою Шотландії Ніколою Стерджен, аби проголосити успіх співпраці Великої Британії з підтримки України. Я подякував уряду Шотландії за внесок у розмірі 65 мільйонів фунтів у збільшення військової допомоги Великої Британії Україні до 2,3 мільярда фунтів та зусилля з надання житла 6000 українських біженців,
– заявив Джонсон.

Зеленський подякував Джонсону

Президент України Володимир Зеленський 5 липня вкотре провів переговори з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, подякував за рішення про допомогу. Лідери також обговорили продовольчу безпеку для світу та гарантії безпеки для України.

Провів переговори з Борисом Джонсоном. Подякував за незмінну підтримку України – нещодавнє рішення надати 1 мільярд доларів допомоги та сьогоднішнє щодо 100 мільйонів доларів. Говорили про продовольчу безпеку для світу та гарантії безпеки для України. Вдячні за готовність Великої Британії прийняти URC2023,
написав Зеленський у твіттері.

Допомога Великої Британії неоціненна

Велика Британія з першого дня повномасштабної війни неабияк підтримувала Україну. Борис Джонсон двічі відвідував Київ. Вдруге Володимир Зеленський зустрівся з ним 17 червня.

Лідери обговорили постачання важкої зброї та систем ППО. Також обговорили такі теми:

  • економічна підтримка України;
  • санкційний тиск на Росію;
  • гарантії безпеки для України;
  • виплата репарацій Росією за завдані збитки нашій державі.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що питання України є принциповим для нього – у разі, якщо підтримку Україні доведеться припинити, він піде у відставку.

Українці вдячні лідеру за таку потужну підтримку та позицію. Так, Джонсон навіть отримав звання "Почесного громадянина Одеси" – це перший такий випадок відтоді, як заснували нагороду.

До теми – Джонсон потролив Путіна його "хуліганським сленгом": відео