Однак це неочікувано можна навіть трактувати як "позитивний сигнал" для України. Зокрема, так вважає Іван Ступак – експерт Інституту майбутнього. Свою думку він висловив в ефірі 24 каналу.

Увага Шойгу доповів Путіну про завершення "часткової мобілізації"

Чому саме Шойгу намагався поговорити з міністром оборони Сполучених Штатів? На це може бути кілька причин. На думку Ступака, насамперед він хотів ще раз наголосити на "брудній бомбі".

По друге, Шойгу хотів знайти офіційний привід для комунікації, щоб його ніхто не міг звинуватити у тому, мовляв, "що ж ти за скотина, що дзвонила європейцям та американцям, ти що, проти нас?". Натомість він мав відмовку, нібито попереджаючи про "підступний план українців",
– сказав Ступак.

Однак він сам має на меті підтримувати стосунки зі США. Експерт Інститут майбутнього назвав це "показовим та обнадійливим кроком" для України.

"Принаймні Шойгу намагається ще якось балансувати. У нього немає таких настроїв, хоча на публіку він говоритиме те, що від нього вимагають. Разом з тим, ця комунікація показує, що він хоче щонайменше підтримувати стосунки з американцями та європейцями", – наголосив фахівець.

І додав, що це "дуже непоганий сигнал для нас, якась надія є", оскільки є людина, яка принаймні хоче цю комунікацію підтримувати.

Повний стрім з Іваном Ступаком: дивіться відео

У Пентагоні після розмови з Шойгу подзвонили в Київ

  • Держсекретар Ллойд Остін підтвердив факт телефонної розмови з російським міністром. Деталей діалогу він, звісно, не озвучив, але наголосив на важливості "збереження ліній зв'язку" в умовах війни Росії проти України.
  • Окрім того, відомо, що у ході розмови сталася незручна пауза, а опісля діалогу Остін подзвонив міністру оборони України Олексію Резнікову та запевнив його в тому, що США є надійним партнером України.