За словами речниці Окружної прокуратури у Гданську, прокурора Гражини Вавринюк, іноземця затримали 21 березня. Його вже помістили під варту на 3 місяці.

До теми Наче звичайна сім'я, а насправді – російські шпигуни, – The Guardian про скандал у Словенії

Російському шпигунові загрожує 10 років у в'язниці

Згідно з висновками слідства, чоловік збирав і передавав росіянам інформацію, зокрема про:

  • об'єкти критичної інфраструктури в Поморському і Куявсько-Поморському воєводствах,
  • діяльність служб, котрі є відповідальними за безпеку.

Під час допиту затриманий зізнався у шпигунській діяльності. Він також розповів про обставини, за яких був завербований російською розвідкою.

Згідно з висновками провадження, підозрюваного переконали займатися шпигунською діяльністю на території Польщі. Чоловік виконував завдання російської служби щонайменше від січня 2023 року,
– пояснила Вавринюк.

Прокуратура не розголошує детальної інформації про затриманого – його вік, громадянство тощо, а також обставини, за яких його затримали правоохоронці.

Заступник міністра з питань координації діяльності спецслужб Станіслав Жарин 27 березня повідомив про затримання ще одного іноземця, який працював на білоруські спецслужби. Шпигуна сприймали 1 березня. Він вже вислухав звинувачення і відправився під арешт на 3 місяці.

"Зібрані матеріали вказують на те, що підозрюваний проводив розвідку об'єктів, що стосуються безпеки Республіки Польща, зокрема пов'язаних з польськими збройними силами", – мовиться у повідомленні