Про це 24 Каналу розказала журналістка, депутатка Запорізької районної ради Аліса Сисоєва, зауваживши, що ця ситуація триває уже два роки. Окрім того, росіяни намагаються залучати до лікування не лише медиків, а й цивільне населення.

Дивіться також Добре відома практика: для чого росіяни вилучають житло на окупованих територіях

"Періодично з'являється інформація про те, що вони оголошують збори крові. Якщо вони на початку казали, що збирають кров для російських солдатів, то потім вони оголошували, що "збирають кров начебто для хворих дітей, людей", – розповіла Сисоєва.

Однак згодом з'ясовувалося, що цю кров загарбники все одно використовували для своїх поранених військових.

Значна кількість росіян у шпиталях пов'язана з тим, що на тимчасово окупованих територіях перебуває дуже багато загарбників. У них постійно відбуваються ротації.

Це офіційно підтверджують і військові адміністрації, що періодично з'являється інформація, що завезли нову партію росіян,
– наголосила журналістка.

Також відомо, що ворог перетворив на свої військові бази значну частину курортних баз.

Що відбувається на тимчасово окупованих територіях

  • У Бердянську оголосили страйк співробітники місцевого порту. Вони не вийшли на роботу. Причина – невиплата зарплати протягом двох місяців. Окупанти це замовчують.
  • Ворог завіз на територію тимчасово окупованого Маріуполя понад 70 тисяч представників різних народностей Росії. Їх заселяють у квартири українців. Загарбники хочуть змінити корінний склад населення.
  • Росіяни відбирають майно людей, які залишили тимчасово окуповані території. Там фактично грабують місцевих. Окупанти це називають "націоналізацією". Ворог розповсюджує списки квартир та будинків, які він вважає "безхазяйними".