Вчинок Шредера не змінює напружених відносин Німеччини та Росії, проте він лише підкріплює легітимність Кремля, тоді як Ангела Меркель намагається змусити Володимира Путіна змінити свій курс щодо України, пише директор Глобального інституту громадської політики Торстен Беннер для Politico.

Читайте також: Скандал із "Роснефтью": політики жорстко розкритикували екс-канцлера Німеччини

Нова посада німецького політика у російському державному концерні стане витівкою навіть нахабнішою за те, що в 2005 році Шредер очолив раду директорів проекту "Північний потік-2", зазначає експерт.

Москва найняла колишнього канцлера ФРН задля того, аби легітимізувати коронну коштовність свого авторитарного державного капіталізму. "Роснефть" отримала цей статус, забравши активи ЮКОСа, захоплені російським урядом. Подібний крок (призначення Шредера – "24") також допоможе підірвати ліберальні демократії, продемонструвавши, що їхні колишні лідери не доброчесніші за Володимира Путіна та інших титанів клептократичного правління,
– робить висновок Беннер.

Читайте також: Від глави МЗС Німеччини вимагають пояснень через вечерю з Путіним, – Bild

Нагадаємо, уряд Росії висунув кандидатуру колишнього федерального канцлера Німеччини Герхарда Шредера на посаду незалежного директора російської нафтогазової компанії "Роснефть".