OSINT-дослідник Браян за допомогою супутникових знімків проаналізував, яка ситуація з оборонними спорудами біля Кримського мосту, пише 24 Канал. Аналітик дійшов висновку, що шторм, ймовірно, зруйнував загородження.

Дивіться також Таємне будівництво тунелю до Криму: у Китаї відреагували на свою "участь"

Севастопольська бухта теж може бути вразливою

Також OSINT-дослідник припускає, що росіяни могли зняти загородження, щоб запобігти будь-якій шкоді для них.

Під час недавніх штормів, що спустошили регіони Криму, загородження або були змиті через шторм на морі, або були зняті, щоб запобігти будь-якій шкоді для них. Шторм заповнив воду мулом, через що стало складніше визначити стан встановленого захисту,
– зазначає він.

За словами аналітика, ці бони були встановлені для захисту моста від атак дронів біля Керч-Єнікальського каналу, під Керченським мостом. Аналогічні загородження були змиті й у районі Севастопольської бухти.

Якщо оборонні конструкції росіян дійсно змило, то флот росіян у Криму втратив безпеку й тепер вразливий для атак дронів з боку України.

Також варто додати, що в Севастополі, як пишуть місцеві ресурси, шторм виніс на берег морську міну. Міна нібито виявилася навчальною.

У Севастополі на берег викинуло міну / Фото з мережі

Україна робить Крим непридатним для флоту Росії

  • Протягом повномасштабного російського вторгнення Україна зробила чимало кроків, щоб відтіснити Чорноморський флот Росії з Криму. На одному з перших етапів Україна потопила крейсер "Москва", а також звільнила острів Зміїний.
  • Це дозволило влітку 2022 року відновити експорт продовольства з України. Через рік Росія саботувала "зернову угоду", тому Україна вирішила самостійно забезпечити безпечний рух торгових суден.
  • Так, влітку – восени 2023 року українські військові знешкодила два російські великі десантні кораблі "Оленегорський горняк" і "Мінськ", підводний ракетоносій "Ростов" і малий ракетний корабель "Аскольд".
  • Українські військові двічі успішно завдавали ударів по Кримському мосту та атакували штаб Чорноморського флоту.
  • У підсумку ВМС ЗСУ констатували, що Росія перейшла до оборони в Чорному морі. Окупантам довелося перебазувати свої основні військові кораблі до Новоросійська.