Як стало відомо, нашій країні передадуть потужну артилерійську систему Archer. Також Україна отримає 50 бойових машин піхоти CV90.

До речі Мільйонний транш: Швеція передасть Україні кошти на оборону

Що відомо про нову допомогу Україні від Швеції

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що його уряд ухвалив рішення про пакет військової підтримки України, який складається з трьох частин, включаючи початок поставок артилерійської системи Archer.

Так, Швеція має надіслати в Україну 50 бойових машин піхоти CV90 та колісні 155-мм гаубиці Archer, а також протитанковий комплекс NLAW.

Що відомо про САУ ARCHER / Інфографіка 24 Каналу
Що відомо про САУ ARCHER / Інфографіка 24 Каналу

Зауважимо, що пакет військової допомоги становить 419 мільйонів доларів.

На постачання зброї вже відреагував очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він також підтвердив нову допомогу відповідними смайликами.


Реакція Андрія Єрмака / Скриншот

Президент Володимир Зеленський подякував уряду Швеції за новий пакет військової допомоги.

"БМП CV90, самохідні гаубиці Archer та ПТРК NLAW – потужна зброя, яка потрібна українській армії, щоб звільнити нашу землю від російського загарбника. Разом до спільної перемоги!" – написав український лідер.

Також на військову допомогу відреагував міністр оборони України Олексій Резніков.

"Навіть в епоху вогнепальної зброї лучники корисні для вигнання загарбників з України! Дякуємо за 10 пакет безпекової допомоги Україні. Наші воїни швидко оволодіють артилерією та технікою", – заявив він.

швеція та естонія надає допомогу зброю
Яку допомогу надає Швеція та Естонія Україні / Інфографіка 24 каналу

Естонія надасть Україні рекордний пакет військової допомоги

Як стало відомо, до військової допомоги від Естонії увійдуть гаубиці, боєприпаси, а також автомобілі підтримки для артилерійських підрозділів та гранатометів.

Естонія надасть нашій державі десятки 155 міліметрових і 122 міліметрових гаубиць, тисячі снарядів і вантажівок для їх використання, понад сотню протитанкових гармат Carl-Gustav і більше тисячі одиниць боєприпасів до них.