Питання безвізу час від часу виринає як в європейському, так і українському медіа-середовищі. Про це у коментарі 24 каналу повідомив речник відомства Олег Ніколенко.

Цікаво Велика Британія перевірить біометричні паспорти України для можливого безвізу

Дипломат наголосив, що Україна не отримувала офіційних сигналів від Європейської Комісії про загрозу скасування безвізового режиму з Євросоюзом. Раніше ЗМІ повідомили, що кілька держав-членів Євросоюзу підняли питання про можливе скасування безвізового режиму з країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою. Мовляв, такі заклики ґрунтуються на серії зловживань зі сторони громадян цих держав.

Як в ЄС оцінюють дотримання Україною вимог безвізу

Ніколенко також пояснив, що Європейська комісія вже проаналізувала виконання вимог візової лібералізації різними країнами за 2020 рік та першу половину 2021. У звіті, який опублікували на початку серпня, дотримання відповідних критеріїв Україною там оцінили позитивно.

Звісно, там були і рекомендації продовжити "домашню роботу" задля поліпшення управління міграційними процесами та вдосконалення антикорупційного законодавства,
– додав він.

За словами дипломата, українське МЗС звернулося до окремих країн-членів ЄС та Європейській Комісії з пропозицією провести консультації. Вони можуть відбутися вже найближчим часом. Це потрібно, аби роз'яснити окремі положення законодавства України.

Україна готує доповідь

Крім цього, у МЗС готують національну доповідь щодо виконання умов візової лібералізації з Євросоюзом. У ній пояснять європейським партнерам, як Україна працює над рекомендаціями Єврокомісії. "Україна не є державою із високим міграційним ризиком, а співпраця з ЄС у сфері реадмісії (взаємні зобов'язання держав – 24 канал) як одним із ключових факторів для належного функціонування безвізу відбувається на належному рівні", – підкреслив Ніколенко.

Що кажуть у Кабміні

На чутки про скасування безвізу відреагувала й віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона запевнила, що такі повідомлення не відповідають дійсності, й назвала їх "інсценуванням перед самітом Україна – ЄС". Урядовиця, посилаючись на офіційний звіт ЄС, підкреслила, що Україна відповідає безвізовим критеріям. Ба більше, кількість міграційних потоків з України зменшується.