Правоохоронці відпрацювали звільнення будівлі за 1 годину

Поліцейські провели низку навчань, вивчаючи сценарії, які Росія використовувала в Україні з 2014 року. Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив під час Марафону єднання, повідомляє 24 канал.

Читайте також Лише разом захистимо наш дім, – Зеленський привітав українців з Днем єднання

Урядовець пригадав події 2014 року, коли невеликі диверсійні групи захоплювали адміністративні будівлі маленьких міст Донеччини, Луганщини та Криму.

У той час не всюди, на жаль, була воля для того, щоб швидко схвалити рішення і жорстко відреагувати на ці правопорушення. Сьогодні таких вагань не буде. Ми відпрацювали всі можливі сценарії цих подій,
– запевнив міністр.

Він розповів, що нещодавно правоохоронці за участі президента Володимира Зеленського відпрацювали умовну ситуацію із захоплення будівлі за 30 кілометрів від адміністративного кордону з Кримом. За задумом, зловмисники захопили адміністративну будівлю та відділок поліції. МВС мало проаналізувати, як швидко у такій ситуації:

  • будуть схвалені рішення про реагування,
  • відповідні сили доїдуть до місця події;
  • нададуть певні розпорядження.

На усе це у силовиків пішла лише 1 година. Тому Монастирський запевнив, що правоохоронці не допустять жодних сепаратистських проявів, як це було у 2014 році.

"За будь-якого сценарію реакція силовиків буде швидкою та жорсткою. Хто б це не був – чи новий Гіркін, чи нова Штепа – реакція буде миттєвою", – запевнив очільник МВС.

Дивіться відео з Марафону єднання: