Про повернення українських моряків з полону піратів додому повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у фейсбуці.

Ще один випадок Пірати викрали українського моряка біля берегів Беніна

Він написав, що моряки повернулись додому 25 травня. Сталося це завдяки успішним перемовинам між дипломатами та власником судна із піратами.

Звільнення наших моряків є результатом злагодженої, наполегливої роботи українських дипломатів та судновласника, який був активно залучений у процесі перемовин з піратами,
– зазначив Єнін.

Також напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у твітері про звільнення українських моряків з полону піратів.

"Українські консули, Посольство України в Нігерії, компанія-судновласник спільно працювали, аби їх звільнити. Я радий нарешті повідомити: наші моряки вже на волі, у безпеці, і скоро відправляться додому", – написав Кулеба.

Міністр не уточнив, в який саме спосіб були звільнені українські моряки з полону.

Як українські моряки потрапили у полон піратів

22 березня пірати у Гвінейській затоці напали на контейнеровоз MSC TALIA F. Сталося це вранці, коли судно було на підході до столиці Габону Лібревіля. Нападникам вдалося взяти в полон сімох осіб, серед них капітана та його помічника. Ще десяти морякам вдалося сховатися в трюмах корабля. Всі вони виявилися українцями.

Після цього пірати почали громити обладнання на кораблі, в тому числі обстрілюючи трюми, де сховалися моряки. Згодом вони покинули судно.