Православна церква України хоче служити у Лаврі

Зазначається, що рішення ухвалили, враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського патріархату.

Читайте також: Не бійтесь називати речі своїми іменами: Садовий зустрів у Львові представника Святого Престолу

Також у пресслужбі додали, що після пропозиції митрополита Епіфанія синод вирішив утворити у складі Української православної церкви чоловічий монастир Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.

Синод також затвердив статут нової організації та визначив, що вона безпосередньо підпорядковується очільники ПЦУ як своєму настоятелю.

Синод також просив настоятеля звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської УПЦ (ПЦУ),
– зазначили у повідомленні.

Зараз у частині Лаври діє історико-культурний заповідник, а монастирський комплекс передали в оренду Українській православній церкві Московського патріархату.

Православна церква України хоче служити у Лаврі / Фото ПЦУ

Діяльність Московського патріархату під час війни

Все більше українців негативно ставляться до російської церкви в Україні. Так, у Стрию, що на Львівщині, невідомі облили зеленкою священника під час богослужіння.

4 травня діяльність Московського патріархату заборонили у Конотопі, що на Сумщині. У міськраді Конотопа заявили, що між ворогом і його агентом немає різниці. Але загальноукраїнської заборони поки немає. Також схоже рішення прийняли і в Бориславі на Львівщині.

До цього 14 березня патріарх Кирил після літургії на свято Торжества православ'я у Москві благословив російську армію на війну проти України. Також він подарував командувачу росгвардії Віктору Золотову ікону.

Після такої відверто нехристиянської поведінки в Україні церкви почали виходити з-під Московського патріархату. Також частина Московського патріархату підтримала ідею засудити патріарха Кирила, який благословив геноцид українців.