Після того як Росія три тижні тому захопила Авдіївку, Україна та союзники побоювались, що вона зможе отримати стратегічну перевагу та продовжити наступ. Однак російські напади застопорилися навколо трьох сусідніх сіл.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Українська оборона вистояла

Причиною того, що ситуація розгортається саме так, військові експерти називають декілька факторів. Зокрема, саму місцевість, де важко розвинути наступ, низький моральний дух і виснаження росіян та те, що Україна залучила більше засобів для оборони цього району.

Водночас ініціатива на полі бою досі належить Росії. Проте наразі бойові дії, схоже, повернулися до боїв уперед і назад, які були характерні у воєнних діях 2023 року.

Захоплення Авдіївки не призвело до краху українських ліній, можливості для росіян вийти на відкриту територію або навіть досягти великих успіхів,
– сказав Тібо Фуйе, заступник директора Інституту стратегічних і оборонних досліджень США.

За останні 10 днів Москва захопила лише трохи більше милі, згідно з відкритими картами. Її бійці потрапили в бої в селах Бердичі, Орлівка та Тоненьке та навколо них.

Російські війська намагаються просуватись, але їх знищують на відкритій території. Україна відправила для оборони Авдіївки людей зі своїх найкращих військових.

47-ма бригада, яку минулого року навчили та оснастили США, обороняє Бердичі. Українська армія "залучає всю можливу зброю для боротьби під Авдіївкою", заявив голова громадської дослідницької групи Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

Українські сили теж зазнали втрат

У виданні зазначають, що військові експерти кажуть, що Україна продовжує оборонятися на цих позиціях, щоб підготувати укріплення далі. Після того як росіяни таки захопили Авдіївку, потрібен час, щоб знову повернути оборонні лінії на місце.

Росія втратила багато військових під час штурмів Авдіївки. Британська військова розвідка заявила, що середньодобова кількість убитих і поранених російських військових у лютому, коли Москва спрямовувала велику кількість сил для боротьби за Авдіївку, досягла 983 особи, і це "найвищий показник із початку війни".

Українські сили мають вигоду від рельєфу місцевості. У той час як російські війська атакують Бердичі, Орлівку та Тоненьке через відкриті поля з невеликим прикриттям, українські підрозділи утримують висоту в селах, що полегшує націлювання на російських солдатів, що наближаються.

Якщо російські війська зрештою захоплять ці три села, незрозуміло, які будуть їхні наступні дії, зважаючи на те, що місцевість горбиста та всіяна струмками та водоймами, що ускладнює подальше просування.

Пан Кузан сказав, що російська армія нині атакує кілька місць уздовж лінії фронту протяжністю понад 600 миль, щоб перевірити оборону України. Якщо росіянам вдасться пробитися, то будуть залучені додаткові резерви.

Росіяни в Авдіївці влаштували тактичну несподіванку

  • Аналітики американського Інституту вивчення війни 9 березня розповіли, що російські війська покращили свої тактичні можливості в районі окупованої Авдіївки. Росіяни також застосували тактичну несподіванку. На думку експертів, це свідчить, що окремі елементи російської армії могли засвоїти тактичну адаптацію. Її окупанти отримали під час проведення наступальних операцій в Україні.
  • Аналітики, з посиланням на українського військового оглядача Костянтина Машовця, зазначили, що російські війська змогли тактично перегрупуватися та змістити фокус своїх наступальних операцій з північної частини Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки в райони поблизу північно-східної Авдіївки.
  • Водночас в Інституті вивчення війни зазначили, що останнім часом не спостерігали жодні суттєві випадки тактичної несподіванки або її використання російськими військами.