Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий пояснив в ефірі телемарафону, що за останні дні відбулось суттєве зменшення боїв. Всього 2 – 3 боєзіткнення, а цієї доби – не було зовсім, пише 24 Канал.

Дивіться також Щось важливе відбудеться цього тижня: Піонтковський назвав передумови

Що відбувається в районі Бахмута

Ворог продовжує ротаційні заходи, відводячи угруповання злочинної (ПВК – 24 Канал) "Вагнера", замінюючи його підрозділами повітряно-десантних військ окупанта і мотострілецькими. Саме це відведення воно гнітюче діє на тих, хто заходить на їхнє місце. Тому що вони самі по собі теж вже багато брали участь в боях,
– пояснив речник.

За його словами, на позиції заходить другий – третій склад цих бригад. Окрім цього, вони бачать, в якому стані виходять вагнерівців.

"По перехопленнях ми чуємо, що захоплення в них це не викликає. Плюс в дорогу ми їм насипаємо щедро. В результаті за добу було 80 окупантів знищено, 119 поранено", – пояснив Сергій Череватий.

Орім того, вороги втратили одну бойову машину піхоти, безпілотник, зенітну гармату, два авто та п'ять польових складів з боєприпасами.

Сергій Череватий пояснив, що до ротації та відступу вагнерівців змусив героїзм, мужність та професіоналізм ЗСУ. Тобто за ці місяці нашим військовим вдалось зламати їхній бойовий потенціал, знищити вагнерівців.

Усі ці його (Пригожина – 24 Канал) бравурні заяви – це просто латентна капітуляція. Він біжить, щоб зберегти залишки свого угруповання,
– пояснив речник.

За його словами, ПВК "Вагнера" йде з Бахмута через проблеми з особовим складом, а не з нестачею снарядів. На їхнє місце росіяни кидають свої найкращі підрозділи, які залишились. Цим росіяни показують, наскільки важливим є для них Бахмут.

Що відомо про глухий кут для росіян у Бахмуті

  • Видання The Wall Street Journal написало, що окупанти після боїв за Бахмут втратили потенціал для наступу. Вони почали говорити про "перемогу", однак виснаження ворожої армії у цих боях може зіграти злий жарт з загарбниками.
  • Адже захоплення більшої частини Бахмута не допомагає російській армії у просуванні. Тому що окупанти знесилені й не можуть просуватись далі.
  • Окрім того, українські військові почали контратаки на флангах, щоб взяти місто в оперативне оточення. Навіть якщо ЗСУ це не вдасться, однаково це не дозволяє росіянам перегрупуватися.
  • Тож видання переконане, що росіяни втратять Бахмут. Це просто питання часу.