Десь прикриває броньованою технікою, десь штурмує винятково особовим складом, десь застосовує мобілізованих представників "Шторм-Z" як видатковий матеріал. Такою інформацією з 24 Каналом поділився командир роти ударних БпАК "АХІЛЛЕС" 92-ї ОШБр Юрій Федоренко, наголосивши, що на окремих ділянках росіяни штурмують високопідготовленими штурмовиками. Такий висновок бійці зробили з огляду на екіпірування, характер бойових дій і прикриття ББМ.

Зверніть увагу Росіянам потрібна пауза на фронті: наскільки вони зможуть відновитись під час неї

Втрати ворога

Завдяки злагодженій роботі низці бригад та чіткому плануванню бойових завдань як в обороні, так і в покращенні положення на передньому краї, вдається зупинити тактичні наміри ворога. Як наслідок, окупанти зазнають серйозних втрат у живій силі, броньованій техніці та артилерійських засобах.

За 28 січня роті ударних БпАК "АХІЛЛЕС" вдалося знищити 3 ворожі міномети. Ще одного військові добряче підбили, найближчим часом російські мінометники підходити до нього не будуть. Також вдалося ліквідувати декілька одиниць ворожої техніки та особового складу ворога.

І таких підрозділів у Силах оборони достатньо багато. Вони працюють у взаємодії, у злагодженій роботі й забезпечуються системний результат. Попри складність, погані погодні умови, дефіцит деякої техніки, Силам оборони вдається робити неможливе,
– зауважив Федоренко.

Вплив погоди на перебіг бойових дій

Військовий розповів, що погода на фронті досить часто змінюється, приміром: у понеділок – мороз, у вівторок – холод переходить в умовне тепло, у середу – тепло, у четвер – дощ, у п'ятницю – туман, а ввечері знову мороз тощо.

Погода зараз не найкраща. Проте Сили оборони в повномасштабній війні воюють понад 2 роки, тому воювали за будь-яких погодних умов і, мабуть, в будь-яких реаліях, які є. Навіть несприятливі погодні умови в деяких випадках ми намагаємося використати собі на користь,
– підкреслив Юрій Федоренко.

Водночас росіяни пробують скористатися туманом, щоб максимально впритул наблизилися до позицій українських військових і провести ударно-штурмові дії. Під час такої мряки Сили оборони не можуть застосовувати БпЛА, проте допомагають інші засоби спостереження та інформування, які дозволяють зрозуміти де та як діятиме противник.

Росіяни активізували роботу БпЛА: головне

  • На Таврійському напрямку загальні втрати ворога в озброєнні та військовій техніці минулої доби склали 26 одиниць, зокрема: 3 танки, 8 ББМ, 1 артсистема, 1 ПТРК, 10 автомобілів та 3 одиниці спеціальної техніки. Крім того, Сили оборони знищили 3 склади боєприпасів ворога. Зазначимо, що вдалося нейтралізувати або ліквідувати понад 197 БпЛА різних типів.
  • В районі ОК "Південь" російські військові активізували використання безпілотників, з яких скидають осколкові боєприпаси. Вони застосували понад 70 FPV-дронів по позиціях українських захисників та по мирному населенню Херсонської області.
  • Нещодавно Росія атакувала Україну 14 ударними безпілотниками типу "Шахед-136/131" з району Приморсько-Ахтарська та мису Чауда в Криму. У результаті бойової роботи знищено 11 "Шахедів" у межах Одеської та Миколаївської областей.