Вулицями міста протікають "річки" відходів і таких випадків сотні у різних районах. Про це 24 Каналу розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін, додавши, що окупанти показують картинку, нібито створюють нові багатоповерхівки, але не можуть розв'язати проблем з каналізацією.

Читайте також Пройшов з Бердянська до Маріуполя, щоб долучитися до "Азову": щемлива історія воїна у полоні

Зводять будинки без тепла і каналізацій

Картинку "відбудови" Маріуполя створили для внутрішньої російської аудиторії. Насправді за нею ховаються серйозні проблеми в ЖКГ, які окупанти навіть не намагаються вирішити. Їх спричинило те, що в місто заїхало дуже багато різних народів Росії. Пошкоджені каналізаційні мережі не витримали такого навантаження.

Коли росіяни практично знищили Маріуполь, то з великого півмільйонного міста залишилося близько 100 тисяч людей. Я кажу про російське ла*но у місті, тому що згодом заїхало 70 – 80 тисяч російських гастарбайтерів. Населення збільшилось, а мережі почали не витримувати,
– розповів Дмитро Забавін.

Серйозні проблеми виникли не тільки з каналізацією, але й з мережами електро та водопостачання. Люди побачили, що ховається за новими будинками, які показували росіяни. Щобільше, деякі з них навіть не підключені до центральної мережі каналізації, тобто там люди змушені використовувати септик, як у приватній забудові.

Фото розлетілися мережею і тепер всі знають, що таке російська окупаційна відбудова,
– зауважив Забавін.

Депутат Маріупольської міської ради розповів про проблеми з ЖКГ у місті: дивіться відео

Як у Маріуполі будують нові будинки

Із трьох тисяч багатоповерхівок, які були у місті, росіяни пошкодили або повністю знищили 90%. Більше тисячі будинків зазнали прямих потраплянь, їхні конструкції зруйновані, тому вони взагалі не придатні для проживання.

У своїх виступах росіяни розповідають, як відбудовують місто, але за півтора року змогли побудувати 50 будинків на 3 або 5 поверхів. Хоча зруйнували більшість п'яти й дев'ятиповерхових будинків Маріуполя,
– наголосив Забавін.

Якщо перекласти це на мову цифр, то за весь час окупації росіяни спромоглися відновити лише 2 – 3%. Навіть за їхніми пропагандистськими програмами, які вони постійно показують, для відбудови знадобиться 30 – 50 років, яких в окупантів немає.

У частині зруйнованих та навіть відремонтованих будинків відсутнє опалення. Враховуючи погодні умови, а також те, що багато квартир були підтоплені, а зараз у них цвіль, то опалення треба було подати вже давно. Проте, як і минулого року, це навряд чи хтось зробить.

Через відсутність опалення, зростає навантаження на електромережі. Відтак можуть виникнути навіть загоряння.

Ми бачимо, що окупанти не спроможні розв'язати навіть низку комунальних проблем, які самі ж створили, окупувавши Маріуполь,
– підкреслив Забавін.

Як росіяни знищують Маріуполь

  • Великий металургійний комбінат "Ілліча" окупанти перетворили на свою військову базу. Кадирівці вирізають обладнання, щоб здати його на брухт, а саму територію і приміщення використовують, як полігони. Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко зазначив, що промислового майбутнього у цього підприємства немає.
  • Пропагандисти розповідають про ремонтні роботи, які відбуваються в місті. Насправді вони відновлюють тільки фасади й навіть їх – точково. Нещодавно окупанти похвалилися "відкриттям" кінотеатру, хоча насправді будівля просто залишилася цілою після всіх бойових дій.
  • У місті збільшується кількість мігрантів. Туди цілими сім’ями приїжджають росіяни, чеченці, дагестанці. Хіджаби у Маріуполі вже нікого не дивують. Щобільше, на так звані "заробітки" люди приїжджають навіть із Ростова-на-Дону.