Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, що такі бійки відбуваються щодня – від першого дня окупації Маріуполя. Крім того, загарбники влаштовують стрілянини.

Читайте також Навіть колаборантам затримують виплати: як виживає окупований Маріуполь

"Квота на безкарність"

Петро Андрющенко зазначив, що кількість цивільних росіян у місті зростає. Головна причина конфліктів – етнічні непорозуміння. У Маріуполі у так званій поліції працюють українські колаборанти, які не втручаються у ці сутички.

Якби там билися українці та росіяни, їх би розтягнули. Українців би посадили, а росіяни, як завжди – залишилися б безкарними. Якщо і там, і там росіяни, то ніхто не лізе. Бо у них квота на безкарність,
– сказав він.

Також місцеві постійно чують стрілянини. Коли росіяни розселились у приватному секторі, то такі ситуації відбуваються постійно. Особливо у вихідні та свята, коли вони вживають безліч алкоголю.

Андрющенко про конфлікти між окупантами у Маріуполі: дивіться відео

Ситуація у Маріуполі: останні новини

  • Депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін розповів, що у місті місцеві мешканці постійно перебувають під тиском окупаційної влади. Маріупольцям доводиться дуже важко заробляти гроші на життя. Навіть колаборантам, які працюють в окупаційних підприємствах та установах, затримують на два – три місяці зарплату.
  • Також багато скарг від місцевих щодо якості води. Адже вода, яка постачається в місто, не відповідає санітарним нормам та правилам. Зокрема, показники по лужності, за мікробіологічними характеристиками в десятки разів відрізняються від норми.
  • Забавін зазначив, що точної кількості загиблих у Маріуполі наразі не знає ніхто. Минулого року міський голова Маріуполя називав цифру у 22 тисячі загиблих. Але підрахунок, покладений в основу цієї статистики, провадили лише до середини березня. За різними оцінками, кількість загиблих маріупольців становить 100 тисяч.