Річ у тім, що будь-яке неочікуване підвищення тиску може призвести до позаштатних ситуацій на магістральному газопроводі. Зокрема, є можливим навіть виведення систем з ладу. А напередодні в Єврокомісії заявили, що рано чи пізно будуть змушені повністю відмовитися від газу росії.

Зауважте Золотий шанс для Африки: як війна росії в Україні змінює ринки

Підвищення тиску – небезпечне для Європи

Фахівці Оператора ГТС України зафіксували різкий ріст тиску на магістральному газопроводі "Уренгой – Помари – Ужгород" на ділянці держкордону Росії з Україною.

Несвоєчасне інформування Оператора несе потенційні ризики для штатної роботи української ГТС. Особливо небезпечним такий крок є для Європи, після того, як "Газпром" знову зменшив транзит через "Північний потік-1" до 33 мільйонів кубометрів на добу,
– підкреслив генеральний директор Опертора ГТС України Сергій Макогон.

російський ультиматум Європі з боку росії

Слід згадати, що напередодні росія буквально поставила черговий ультиматум Європі. Агресор анонсував масштабне зниження постачання газу Європі через "Північний потік-1" до 20% від усієї потужності газопроводу. А їхній диктатор заявив, що кризи можна уникнути, якщо відновити будівництво підсанкційного "Північний потік-2".

Президент Володимир Зеленський 25 липня звернувся до світу щодо цього. Він акцентував, що це вже справжня газова війна, тому потрібно негайно бити у відповідь.

До теми – ЄС тепер купуватиме газ у Нігерії: дивіться відео