Політолог зі Словаччини Олександр Дулеба пояснив 24 Каналу, що новий прем'єр-міністр не зможе серйозно перешкоджати допомозі Україні. Зокрема тому, що Словаччина має зобов'язання перед іншими країнами ЄС.

Читайте також Євросоюз підтримав важливий план щодо України: які країни мали застереження

"Він каже, що "ні одного снаряда для України". Реальність така, що в Словаччині налаштоване виробництво снарядів для України. Цього року приблизно 50 тисяч снарядів, а наступного року й далі воно зросте на 150 тисяч", – зазначив Дулеба.

Словаччина продовжить допомагати Україні: дивіться відео 24 Каналу

Крім того, у Словаччині триває виробництво гаубиць Zuzana 2. Їх замовили уряди Німеччини, Нідерландів, Данії, щоб постачати їх потім Україні.

Згодом Фіцо уточнив свою позицію. Мовляв, уряд не надаватиме Україні лише снаряди та техніку радянського зразка зі складів.

Макрофінансова допомога Україні

У грудні відбудеться саміт ЄС, на якому, зокрема, розглядатимуть виділення Україні допомоги на чотири роки в розмірі 50 мільярдів євро.

Фіцо сказав, він це не блокуватиме. У нього є свої умови,
– констатував Дулеба.

Перша умова полягає в тому, щоб гроші були направлені також на розвиток транскордонної інфраструктури між Україною та Словаччиною. Однак уже існує програма Connecting Europe Facility, яка дає змогу вже сьогодні почати реконструкцію.

Друга умова про те, щоб словацькі компанії мали доступ до тендерів, коли почнуться процеси відновлення в Україні. Але це й так очевидно.

Санкції проти Росії

Наразі будь-який словацький уряд був би проти антиросійських санкцій, тому що в країні ще не розв'язали питання заміни палива.

Ми ще користуємось російським паливом,
– пояснив Дулеба.

Крім цього пункту, Словаччина загалом має проукраїнську позицію. Але це не означає, що вона залишатиметься незмінною.