Про це під час свого вечірнього звернення розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що російський шантаж лише мобілізує ще більше глобальних зусиль для протистояння терору.

До теми П'ята частина російських підрозділів уже розгромлена, – Залужний у розмові з Міллі

Нові санкції повинні блокувати атомну галузь росії

Президент заявив, що кожен день перебування російського контингенту на території Запорізької АЕС та в сусідніх районах України настільки збільшує радіаційну загрозу для Європи, що навіть у пікові моменти протистояння в часи холодної війни такого не було.

Звичайно, на це має бути потужна реакція. Українські дипломати й представники держав-партнерів зроблять усе, щоб нові санкції проти росії обов'язково блокували російську атомну галузь,
– додав Зеленський.

За його словами, абсолютно всі російські посадовці, а також ті, хто їм допомагає в шантажистській операції з атомною станцією, повинні відповідати в міжнародному суді.

"Це обов'язково буде. А кожен російський військовий, який або стріляє по станції, або стріляє, прикриваючись станцією, повинен розуміти, що стає особливою мішенню для нашої розвідки, для наших спецслужб, для нашої армії", – зауважив глава держави.

Він додав, що особливо вдячний усім, хто боронить цей напрямок – витримує тиск російських терористів і захищає Україну та світ від створеної окупантами ядерної загрози.

"Я вдячний усім нашим енергетикам, які підтримують стабільну роботу енергосистеми України та самої Запорізької станції", – зазначив Зеленський.

Він підсумував, що уряд та ЗСУ роблять все можливе, щоб повернути спокій, безпеку цій частині держави, а також всім іншим містам та областям України.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Варто подивитися – у Зеленського назвали 5 напрямків для перемоги України у війні: відео